Юридичне супроводження банкрутства надаємо.
Погашення боргів у банкрутстві відбувається за рахунок продажу майна, виявленого після порушення провадження у справі про банкрутство судом.
Якщо майна не достатньо (наприклад було законно розпродане до порушення справи про банкрутство підприємства), то вимоги кредиторів в т.ч. кредит банку погашаються пропорційно по встановленій законом черговості, а непокритий залишок вважається погашеним.
Тобто, при недостатності майна для сплати боргів ці борги вважаються погашеними.
Платити їх в подальшому не треба, отже відбувається часткова несплата боргів у банкрутстві підприємства.
Порядок процедури банкрутства узагальнено наступний:
1. Прийняття рішення про ліквідацію боржника, призначення колишнього директора головою ліквідаційної комісії, подання відповідної заяви державному реєстратору і публікація інформації про ліквідацію підприємства.
2. Виконання ліквідаційної процедури (інвентаризація та оцінка майна, виявлення кредиторів) і проходження перевірок податкової інспекції та фондів соціального страхування.
3. Через 2 міс. подання заяви до господарського суду про визнання банкрутом.
4. Порушення справи про банкрутство підприємства судом. Означає припинення подальшого нарахування неустойок та зупинення виконання усяких зобов”язань та платежів по договорам (в т.ч. по кредитам банків).
5. Призначення судом колишнього директора ліквідатором банкрута та відкриття ліквідаційної процедури.
6. Далі при супроводженні банкрутства організовується продаж майна боржника по ціні, на яку знайдеться покупець. Продаж може здійснюватися по заниженій ціні.
Податки від продажу майна при банкрутстві підприємства не сплачуються.
Покупцем при ліквідації боржника може бути стороннє або пов»язане підприємство або стороння чи пов”язана зацікавлена особа.
Продажна ціна сплачується покупцем на ліквідаційний рахунок банкрута, після чого погашаються борги кредиторам по черговості їх задоволення, встановленій законом (банку як заставодержателю та працівникам – в першу та другу чергу, податки й збори – в третю, іншим кредиторам – в четверту).
З ліквідаційного рахунку здійснюються платежі на часткове погашення боргів кредиторам.
При юридичному обслуговуванні банкрутства підприємства вимоги кредиторів (в т.ч. кредити банків), не задоволені за недостатністю виручених сум, вважаються погашеними і в подальшому сплаті не підлягають.
Після продажу всього майна та погашення боргів підприємство-банкрут ліквідується за рішенням суду на підставі чого виключається з державного реєстру підприємств і перестає існувати як юридична особа.
7. Потрібні активи зберігаються у зацікавленого покупця. Викупленим майном він розпоряджається на власний розсуд.
При такому плані дій досягається звільнення від боргів в процедурі банкрутства підприємства, сплата меншої суми, чим борги на поточний момент.
Див. публікації з нашої практики по проблематиці банкрутства
тут, ще тут, тут, також тут, й тут.
Юридична допомога з банкрутства підприємств / Адвокат з процедур бункрутства