Виконання судового рішення, яке тягне зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі юросіб.

Виконання судового рішення, яке тягне зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі юросіб.

НАПРАВЛЕННЯ РІШЕНЬ ПРО ЗМІНУ ВІДОМОСТЕЙ ЧИ ЗАБОРОНУ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДІЙ В ЄДР.

Стаття 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» визначає, що державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі, зокрема:

2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження", щодо:

визнання повністю або частково недійсними рішень засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу;

скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі;

визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи;

заборони (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій;

накладення/зняття арешту корпоративних прав;

зобов’язання вчинення реєстраційних дій.

Згідно з ч. 5 ст 25 вказаного Закону суб’єкт державної реєстрації не пізніше наступного робочого дня з дати отримання судового рішення:

1) звертається до суду за роз’ясненням судового рішення - у разі якщо судове рішення є незрозумілим для суб’єкта державної реєстрації;

2) повідомляє суд або державну виконавчу службу про неможливість виконання рішення із зазначенням підстав - у разі неможливості виконання судового рішення;

3) проводить відповідну реєстраційну дію шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру (крім випадків, передбачених пунктами 1 та 2 цієї частини);

4) формує виписку для її оприлюднення на порталі електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг - у разі зміни відомостей, що містяться у виписці.

Частиною 5 ст. 14 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» визначено, що направлення судових рішень, які тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, та про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій здійснюється у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та Єдиним державним реєстром судових рішень.

НАПРАВЛЕННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ У ПОРЯДКУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ МІЖ ДЕРЖАВНИМИ РЕЄСТРАМИ

«Порядок інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і Єдиним державним реєстром судових рішень», затверджений наказом Мінюсту та ДСА України від 29.01.2019 №270/5/94, визначає механізм інформаційної взаємодії Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Державні реєстри) і Єдиного державного реєстру судових рішень (далі - інформаційна взаємодія).

Інформаційна взаємодія здійснюється безоплатно за допомогою прикладних програмних інтерфейсів й автоматизованим способом із застосуванням засобів технічного та криптографічного захисту інформації з дотриманням вимог Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».

Інформаційну взаємодію та функціонування прикладних програмних інтерфейсів забезпечують державне підприємство, яке належить до сфери управління Міністерства юстиції України, що визначене технічним адміністратором Державних реєстрів (далі - технічний адміністратор Державних реєстрів), та державне підприємство «Інформаційні судові системи» (далі - ДП «ІСС»), яке належить до сфери управління Державної судової адміністрації України.

ДП «ІСС» забезпечує передання до Державних реєстрів всіх електронних примірників судових рішень, які набрали законної сили та відповідають критеріям, визначеним в протоколах, укладених відповідно до пункту 4 цього Порядку, разом з відомостями, які відповідно до ч.1 ст. 7 Закону «Про доступ до судових рішень» не підлягають розголошенню в текстах судових рішень.

Усі отримані електронні дані обробляються з дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних та використовуються з метою забезпечення дотримання та реалізації вимог законодавства України.

Таким чином резолютивна частина судового рішення про скасування реєстраційної дії чи запису або визнання повністю або частково недійсними рішень засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу має виконуватися в порядку взаємодії державних реєстрів без участі сторони справи.

На практиці такий "автоматичний" порядок направлення судового рішення до виконання не завжди працює. Тому доводиться або подавати позивачеві паперове рішення державному реєстраторові або звертатися до суду з клопотанням про надсилання паперового оригіналу безпосередньо відділу держреєстрації відповідної РДА або електронною поштою з суду до такого відділу чи ЦНАП.  

Супровід вирішення корпоративних спорів
НАДІШЛІТЬ ВАШ ЗАПИТ ПОСЛУГ ОНЛАЙН

Щодо захисту корпоративних прав учасників товариства - в цій статті на сайті бюро.​

Про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників читайте тут на сайті бюро.

Щодо одержання учасником інформації про діяльність та майно товариства, не пов'язаної з виходом - у цій статті.

Про спорювання спадкоємцями передачі частки у статутному капіталі спадкодавцем - за цим покликанням.

Писаренко Олександр Олексійович, адвокат з судового супроводу бізнесових і податкових спорів, магістр бізнес адміністрування.

Тел. +38 (044) 270 60 46
Тел. +38 (050) 719 10 16
E-mail: info@fides.com.ua
Лист:  Viber  Telegram  WhatsApp

239
Ваша оцінка сторінки:
Голоси відсутні