Купівля нерухомості нерезидентом-юридичною особою в Україні.

Купівля нерухомості нерезидентом-юридичною особою. Адвокат. Оформлення угод.

Купівля нерухомості нерезидентом-юридичною особою в Україні.

ЗМІСТ І ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ/ДОКУМЕНТІВ З ПРИДБАННЯ ЮРОСОБОЮ-НЕРЕЗИДЕНТОМ НЕРУХОМОСТІ.

Юридична особа – нерезидент придбаває у власність нерухоме майно на території України на загальних засадах нарівні з резидентами (за виключенням земель сільськогосподарського призначення за ст. 22 Земельного кодексу України).

З урахуванням статусу такого покупця і наявності іноземного елемента в договорі є ряд дій і документів, які мають бути забезпечені для придбання нерухомості.

1. Взяття на облік у податковому органі в Україні (п. 64.5 ст. 64 ПКУ).

До органу ДПС подаються:

  • заява ф. № 1-ОПП;
  • копія витягу з торговельного або судового реєстру країни реєстрації іноземної компанії, легалізованого консульською установою чи апостилем, з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову;
  • при відсутності в витягу відомостей про ідентифікаційний номер - копія документу про присвоєння такого номера нерезиденту у країні реєстрації;
  • копія документа (з пред’явленням оригіналів) про повноваження представника на постановку нерезидента на податковий облік.

Взяття на податковий облік юридичної особи - нерезидента підтверджується довідкою ф. 34-ОПП («іноземна компанія, що планує відкрити рахунок в банку»), яка видається на наступний робочий день після взяття на облік.

2. Відкриття банківського рахунку в Україні (п. 15, 41 Постанови НБУ №492 про порядок відкриття рахунків, №407 від 25.11.2016 р., п. 69.1 ст. 69 ПКУ).

До банку подаються:

  • заява; 
  • копія витягу з торговельного або судового реєстру / чи свідоцтва про реєстрацію юридичної особи - нерезидента у країні місцезнаходження, засвідчена нотаріально;
  • копія легалізованої або апостильованої довіреності на ім’я представника з правом відкриття банківського рахунку чи документа, який підтверджує повноваження органу юридичної особи, який має право відкривати рахунок без довіреності, засвідченої в установленому законодавством України порядку.
  • довідка ф. 34-ОПП про взяття на облік у органі ДПСУ.

3. Подання документів для нотаріального посвідчення договору купівлі нерухомості.

Нотаріусу подаються документи, легалізовані консульською установою чи апостилем у країні резидентства покупця, з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову:

1) витяг з торговельного або судового реєстру / свідоцтво про реєстрацію  юридичної особи – нерезидента;

2) статут покупця нерухомості юридичної особи – нерезидента;

3) документ про призначення керівника юридичної особи - нерезидента або довіреність на ім’я іншого представника;

4) виписка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

5) технічний паспорт на об’єкт купівлі;

6) звіт суб’єкта оціночної діяльності про проведену оцінку нерухомості; Купівля нерухомості нерезидентом-юридичною особою. Адвокат. Оформлення угоди.

7) витяг про право власності на земельну ділянку;

8) дозвіл органів опіки та піклування на відчуження нерухомості, права на проживання у якій мають діти;

9) документи про шлюб /смерть одного з подружжя;

10) згода другого з подружжя на продаж нерухомого майна;

11) рішення відповідного органа юридичної особи-власника про продаж нерухомого майна;

12) інші документи в залежності від конкретних обставин та об'єкта.

Видача і чинність довіреності на уповноваження представника юридичної особи –нерезидента на вчинення дій щодо забезпечення купівлі нерухомості в Україні регулюється ст. 13 Закону «Про міжнародне приватне право», ст.ст. 244-246 ЦКУ, ст. 100 Закону «Про нотаріат», ст. 3 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів.

КОМПЛЕКСНИЙ ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД ОПЕРАЦІЙ З НЕРУХОМІСТЮ
ЗАПИТ ПОСЛУГ

4. Нотаріальне посвідчення угоди і сплата обов’язкових платежів (ст. 3 Декрету «Про державне мито», ст.ст. 167, 172, 173 ПКУ).

Витрати, сплачувані згідно усталеної практики покупцем нерухомості:

  1. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна - 1% від вартості об’єкта згідно звіту про оцінку;
  2. Плата за нотаріальну дію з посвідчення договору купівлі-продажу нерухомості - ­ 1% від вартості об'єкта;

Витрати, сплачувані згідно усталеної практики продавцем:

  1. податок на дохід фізичної особи - 5% та 
  2. військовий збір - 1,5% від вартості нерухомості (при умові володіння нерухомістю менше 3 років і першого продажу нерухомості протягом календарного року).

5. Внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запису про право власності нерезидента (ст. 27 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Після внесення державним реєстратором запису видається в паперовій формі витяг з реєстру про державну реєстрацію права власності нерезидента на об'єкт нерухомості.

Відповіді на запити: Купівля нерухомості нерезидентом-юридичною особою. Порядок придбання і документи для купівлі нерухомого майна. Адвокат з нерухомості. Оформлення угод.

Щодо послуг з юридичного супроводу операцій та вирішення спорів з нерухомістю - на цій сторінці.

Писаренко Олександр Олексійович, адвокат з судового супроводу бізнесових і податкових спорів, магістр бізнес адміністрування.

Тел. +38 (044) 270 60 46
Тел. +38 (050) 719 10 16
E-mail: info@fides.com.ua
Лист:  Viber  Telegram  WhatsApp

9114
Ваша оцінка сторінки:
Голоси відсутні