ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «СЕТАМ» ПЕРЕМАГАЄ BLOCKCHAIN?

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «СЕТАМ» ПЕРЕМАГАЄ BLOCKCHAIN?

Я - за прогрес, електронне врядування і офіційні процеси на блокчейні. Упевнений, ця технологія – бич проти фальсифікації і уникнення відповідальності. Зміст всіх дій фіксується у блоках і ніколи не зникає.

Але ДП «Сетам», схоже, має на це іншу думку.

Це підприємство монопольно продає арештоване майно у виконавчих провадженнях після судових процесів. Або іпотечне майно чи стягнене у боржників. По ідеї – якомога дорожче на електронних торгах.

Вони гордяться першим в світі онлайн-аукціоном, проведеним на BlockChain у вересні 2017 року, і працюють на ньому.

Але «неприємні» учасники торгів, яким не дали зробити переможну ставку, і їх адвокати іноді заявляють в суді про недійсність проведеного аукціону. Бо був розрахунок на чесну купівлю нерухомості, але аукціон закрили раніше встановленого часу, після ставки потрібного учасника.

І от що каже ДП «Сетам» на судовий запит про час торгів – «надати копію первісного інформаційного повідомлення на сайті, а тим більше засвідчену, можливості не має».

Дивний підхід у третьому тисячолітті. Не можна надати доказ із сайту на технології BlockChain, заявлений час початку та закінчення торгів, фіксацію перебігу аукціону від публікації оголошення до завершення?

Такі справи) Добре, коли клієнт принциповий. Послідовно доборемося до кінця.

Приємно за суддю. Оперативно накладено арешт на нерухомість, витребувано відомості й документи щодо торгів, залучено переможицю відповідачкою і проведено відеозасідання.

На сайті «Сетам» є красиві слова: при технології BlockChain база даних захищена від підробки та зміни інформації потужними криптографічними алгоритмами, функціонує без централізованого керівництва і посередників, що дозволяє суттєво зменшити витрати та запобігти корупції.

Чекаємо наступного засідання.

Додатково з питань недійсності електронних торгів на сайті ДП "Сетам" - за цим посиланням, а також тут. 

09 червня 2022 р.

Коментувати