Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
УКР.: Юридична практика: Корпоративні спори, спори між учасниками і підприємством, заволодіння контролем над підприємством, розгляд корпоративних спорів судом і ін. Створення, діяльність, ліквідація ТОВ, передача частки в ТОВ, вихід із учасників ТОВ, статут ТОВ, майно ТОВ, збори учасників ТОВ, директор ТОВ і ін.

РУС.: Юридическая практика: Корпоративные споры, споры между учредителями и предприятием в Украине, завладение контролем над предприятием, рассмотрение корпоративных споров судом в Украине и др. Создание, деятельность, ликвидация ООО в Украине, собрание участников, передача доли в ООО, выход из участников ООО, устав ООО, имущество ООО, взносы участников ООО, директор ООО и др.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Що краще? Вихід з ТОВ чи продаж частки в ТОВ

Що краще? Вихід з ТОВ чи продаж частки в ТОВ 10 года, 10 мес. назад #612

  • vasyl
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 3
  • Репутация: 2
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка що на Вашу думку краще для учасника ТОВ - вихід з товариства чи відчудження частки (продаж, дарування, міна ...) і які наслідки одного та іншого. Склалася така ситуація що я зрозумів що працюю не з тими людьми та більше не бажаю зними мати нічого спільного. Після усних розмов мені було надіслано повідомлення про чергові збори учасників ТОВ які відбудуться 7 липня 2013р. Порядок денний мене відверто насторожив (виносились питання щодо вступу нового учасника, зміни статуту і таке інше) якщо Я правильно зрозумів таким чином хотіли зменшити розмір моєї частки яка становить 25%. Користуючись можливістю я заявив про вихід з товариства. У заяві я ссилаючись на законодавство та Статут (передбачено в статуті що учасник має право вимагати розгляду свого питання якщо воно внесено не пізніше як за 25 днів до початку зборів) просив розглянути моє питання про вихід з товариства та відшкодування частки.

Нижче - текст заяви про вихід учасника з ТОВ.

ЗАЯВА ПРО ВИХІД З ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
ТА ВИМОГА ПРО СКЛИКАННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ УЧАСНИКІВ

І. Повідомляю про свій вихід з товариства з обмеженою відповідальністю “___________” код ЄДРПОУ ______ (далі-Товариство). На підставі ст. 54 Закону України “Про господарські товариства” вимагаю виплатити мені вартість частини майна Товариства, пропорційну моїй частці у статутному капіталі Товариства (33%).

ІІ. У відповідності з ст. 61 Закону України “Про господарські товариства” як учасник, який володіє часткою у статутному капіталі більше ніж 20%, вимагаю скликання позачергових загальних зборів учасників Товариства 16 листопада 2014 р. о ___ год. ____ хв. (не раніше, ніж за 35 днів з дати вимоги) за адресою м. Київ вул. _________а, 31 __ офіс ___ із включенням у порядок денний наступних питань:

1. Розгляд моєї заяви про вихід з Товариства.
2. Затвердження суми й порядку виплати мені вартості частини майна Товариства у зв»язку з виходом з ТОВ.
3. Внесення змін до статуту Товариства.

Про прийняте рішення прошу повідомити рекомендованим листом протягом 5 днів з дати отримання цієї вимоги.
Изменено: 9 года, 3 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Що краще? Вихід з ТОВ чи продаж частки в ТОВ 10 года, 10 мес. назад #616

Дякую за звернення на Форум Юридичного бюро Писаренка!

При виході з ТОВ учаснику виплачується частина вартості майна ТОВ, пропорційна частці вибувшого учасника в статутному капіталі, станом на дату виходу. Платником є ТОВ. Виплата проводиться у строк 12 місяців з дня виходу по балансовій вартості майна товариства. Щоб добитися виплати за ринковою вартістю майна ТОВ (а саме вона є справедливою базою для розрахунку і відповідає інтересам вибувшого учасника) необхідне подання позову до господарського суду, проведення судової експертизи вартості майна за рахунок позивача і проходження всіх стадій судового процесу та виконавчого провадження. Якщо сума виплати того варта, то без накладення арешту на майно ТОВ з самого початку судового провадження отримати реальне задоволення вимог позивача буде примарно. Отже, цей шлях тривалий і непевний.

У випадку продажу частки в ТОВ (в статутному капіталі) усі умови продажу погоджуються між продавцем і покупцем, тобто продавець отримає ціну продажу частки в ТОВ так швидко і в такий спосіб, як буде погоджено сторонами.

Переважне право купівлі частки при продажі частки в ТОВ мають інші учасники ТОВ. Якщо вони ігнорують пропозицію й умови продавця більше 1 міс., то продавець може продати частку в ТОВ напряму зацікавленій сторонній особі на тих же умовах.

Отпимальний варіант у вашій ситуації - домовитися із існуючими учасниками ТОВ про купівлю вашої частки. Тоді продаж частки в ТОВ здійснюється мирно, по розумно складеному договору і по взаємопогодженій ціні.

Додатково щодо виходу учасника з ТОВ та публікації з нашої практики з цього питання дивіться тут, тут, ще тут, тут, а також тут.

Послуги адвоката по корпоративним спорам / Юридичний супровід спорів
Юридичне бюро Писаренка.
Вирішення складних майнових і податкових спорів.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
+380 (50) 719 1016
Изменено: 4 года, 5 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Що краще? Вихід чи продаж частки в ТОВ 10 года, 10 мес. назад #621

  • vasyl
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 3
  • Репутация: 2
Дуже дякую за відповідь! Хотів ще спитати на що слід опиратися при визначенні вартості частки (у випадку продажу) а саме як її правильно вирахувати??? та чи одинаково оподатковується вихід з товариства та продаж частки.

Re: Що краще? Вихід чи продаж частки в ТОВ 10 года, 10 мес. назад #626

Вартість частки у статутному капіталі ТОВ (у випадку продажу) встановлюється за погодженням сторін. Якщо підприємство збиткове і не має майна, то вартість частки - низька, в протилежному випадку - висока. При ефективній діяльності підприємства справедлива вартість частки при продажі ніяк не може бути менше внеску, зробленого учасником в оплату частки в статутному капіталі, та нерозподіленого прибутку в пропорції продавця.

Оподаткування "виходу з товариства та продажу частки в статутному капіталі ТОВ " регулюється положеннями Податкового кодексу України. Це питання потребує юридичного опрацювання на базі конкретних обставин у вашій ситуації, тому не можу надати відповідь на нього в рамках форуму та виходячи з обмежених відомостей, викладених на ньому.

Послуги адвоката по корпоративним спорам / Юридичний супровід спорів
Юридичне бюро Писаренка.
Вирішення складних майнових і податкових спорів.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
+380 (50) 719 1016
Изменено: 4 года, 5 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Що краще? Вихід з ТОВ чи продаж частки в ТОВ 10 года, 10 мес. назад #628

  • vasyl
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 3
  • Репутация: 2
Дякую за вичерпну відповідь! У моєму варіанті я всежтаки готуюсь до гіршого тому підкажіть як на практиці суд ставиться до п. 28 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 № 13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів», вихід зі складу учасників ТОВ не пов’язується ні з рішенням зборів учасників, ні з внесенням змін до установчих документа товариства. У зв’язку з цим моментом виходу учасника з товариства є дата подання ним заяви про вихід відповідній посадовій особі товариства або вручення заяви цим особам органами зв’язку.
Изменено: 9 года, 3 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Що краще? Вихід чи продаж частки в ТОВ 10 года, 10 мес. назад #629

Дякую за звернення!

Господарські суди при розгляді корпоративних спорів (зокрема, про вихід з товариства) застосовують положення постанов Пленуму Верховного Суду України. Якщо вам вигідна дата виходу учасника з ТОВ, яка співпадає з датою подачі вами заяви до товариства, то вказана Постанова від 24.10.2008 № 13 вам в допомогу. Якщо ні, то на зборах учасників можете погодити іншу (одностайним голосуванням), звернувши увагу на положення статуту (умови й наслідки подачі заяви про вихід).

Якщо без вашої згоди іншими учасниками ТОВ буде погоджено іншу, не вигідну вам дату виходу з ТОВ (з меркантильних міркувань), то Постанова ВСУ від 24.10.2008 № 13 вам знову в допомогу.

Господарські суди з задоволенням застосовують прямі й конкретні вказівки Верховного Суду України.

Статті з аналізом і юридичними висновками щодо поставлених вами питань на нашому сайті дивіться тут, тут, ще тут, тут, а також тут.

Послуги адвоката по корпоративним спорам / Юридичний супровід спорів
Юридичне бюро Писаренка.
Вирішення складних майнових і податкових спорів.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
+380 (50) 719 1016
Изменено: 4 года, 5 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.23 секунд