Конфлікт директора з підприємством / Відмова у стягненні фіктивного боргу.

Конфлікт директора з підприємством / Відмова у стягненні фіктивного боргу.

Справа колишнього директора проти свого підприємства. Ускладнена корисливим інтересом опонента, особистим конфліктом посадових осіб з клієнтом, повним контролем та можливістю маніпулювання первинними документами й показниками бухгалтерського обліку відповідача. Потужне підприємство з великими продажами специфічного обладнання і відповідними доходами. Три власники з рівними частками, включаючи клієнта. Останній керував ним понад 15 років.

За актом податкової перевірки нараховано мільйонні зобов’язання й відкрито кримінальне провадження. Через це - обвинувачення зі сторони компаньйонів, усунення від повноважень, психологічний тиск та вимагання компенсувати сплачені податкові донарахування. Далі - позов про стягнення з клієнта сфабрикованого боргу на 3,3 млн. за буцімто отриманий ним товар.

На цьому етапі було запропоновано проведення судово-економічної експертизи для вирішення питань, зокрема, чи було оприбуткованим у власність підприємства майно, зазначене як продане клієнтові, і чи відображено в даних бухгалтерського та податкового обліку придбання та продаж вказаного майна. Також - подання зустрічного позову про фіктивність видаткових накладних.

Опонент захищався, надаючи вигідні йому докази, бо під його контролем перебуває підприємство, і посилався на те, що клієнт власноручно підписав видаткові накладні. Тому довелося шляхом формулювання запитань експертові спонукати опонента надати облікові та податкові документи, які мали б існувати, але об’єктивно не були складені через відсутність господарської операції. Через недоліки доказів та відсутність облікових відомостей експерт та суд встановили, що реальних операцій з передачі майна за видатковими накладними не відбулося, і що зазначеного як передане за ними майна насправді у підприємства не було.

Рішенням суду визнано недійсними видаткові накладні. Опонент втратив інтерес до свого позову і справа про стягнення з клієнта боргу залишена без розгляду. З опонента витребувано компенсацію адвокатського гонорару.

Додатково щодо практики визнання договорів недійсними / фіктивними - за цим покликанням.

ВЕДЕННЯ СУДОВИХ СПРАВ В МІСТАХ УКРАЇНИ ЗІ ЗРУЧНИМ ТРАНСПОРТНИМ СПОЛУЧЕННЯМ.

СПРАВИ

Завершено сукупність юридичних заходів для державної реєстрації прав на київську квартиру на Оболоні, приватизовану у 1993 році, на ім’я 2-х співвласників, які емігрували з України 23 роки тому, та одного спадкоємця, який пропустив строк на прийняття спадщини. Першому зі співвласників належала частка в результаті приватизації, другому - як заповідана...

Справа з захисту власності на 2-К квартиру на вулиці Лютеранській, якою заволоділи шахраї на підставі підробних документів. У центральних судах, як у Печерському чи Шевченківському, це довго й іноді судді ухвалюють дивні рішення або не постановляють доцільних. За останні 2 роки довелося оскаржувати судові ухвали, які перешкоджають розглядові, 3 рази....

Виконано юридичний супровід поділу 7-ми об’єктів нерухомості у м. Києві та 2-х автомобілів шляхом укладення договору про поділ спільного майна подружжя. Угодою припинено спільну сумісну власність на майно, нажите у шлюбі. Право особистої приватної власності кожної зі сторін на погоджені квартири та паркомісця зареєстроване у Державному реєстрі речових прав...