Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
УКР.: Юридичний форум: Питання примусового виконання судових рішень, відкриття, зупинення, закінчення виконавчого провадження, арешт і розшук майна виконавцем, оскарження дій державного чи приватного виконавця і ін.

РУС.: Юридический форум: Вопросы принудительного исполнения судебных решений в Украине, открытие, приостановление, завершение исполнительного производства, арест и розыск имущества исполнителем, обжалование действий государственного или частного исполнителя и др.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Скарга на бездіяльність державного виконавця

Скарга на бездіяльність державного виконавця 11 года, 7 мес. назад #211

  • Бухгалтер
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 19
  • Репутация: 3
Що робити, якщо наказ господарського суду подано до виконавчої служби чотири місяця назад, а виконання судового рішення не має? Куди краще скаржитися, щоб отримати присуджене? Якщо можна, дайте зразок скарги на бездіяльність державного виконавця. Наперед вдячна.

Re: Скарга на бездіяльність державного виконавця 11 года, 7 мес. назад #212

Зразок скарги на бездіяльність державного виконавця щодо виконання судового рішення із нашої практики – див. нижче.

Не зволікайте зі скаргою на державного виконавця, якщо є бездіяльність, порадившись із адвокатом.

За ст. 82 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про виконавче провадження» бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.
Скарга, подана у виконавчому провадженні начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, розглядається у десятиденний строк з дня її надходження. За результатами розгляду скарги начальник відділу виносить постанову про її задоволення чи відмову, яка в десятиденний строк може бути оскаржена до вищестоящого органу державної виконавчої служби або до суду.

Оскільки розгляд скарги в суді – справа довга, то першим кроком для захисту інтересів стягувача при відсутності примусового виконання судового рішення державним виконавцем, який може призвести до бажаного результату, видається оскарження його бездіяльності начальнику відділу.
Проте, у 4 з 5 випадків (за власною практикою) начальник відділу ДВС, який отримав скаргу, не направляє скаржнику постанову за результатами її розгляду ні в 10-денний строк, ні в будь-який інший.

В такому випадку необхідне звернення до суду, який видав виконавчий документ, для гарантованого розгляду скарги і постановлення обов"язкового рішення.

Зразок скарги на бездіяльність державного виконавця/державної виконавчої служби знайдете також тут.

Представництво у виконавчому провадженні / Відшкодування шкоди завданої бездіяльністю ДВС /Послуги адвоката / Київ
Юридичне бюро Писаренка.
Вирішення складних майнових і податкових спорів.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
+380 (50) 719 1016
Изменено: 5 года назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Скарга на бездіяльність державного виконавця 9 года, 9 мес. назад #1230

  • ol_vel
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 1
  • Репутация: 0
Доброго дня! Прошу поради. В рамках виконавчого провадження по виконанню судового наказу господарського суду з рахунків боржника було стягнуто кошти на рахунок ДВС. Після цього, державний виконавець неправильно оформив розпорядження та платіжне доручення вказавши р/р боржника, внаслідок чого кошти повернулися на рахунок боржника. Після цього ДВС було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження (зауважу, що особи які виносили дані рішення вже не працюють в управлінні). Після з'ясування обставин ДВС скасовано постанову про закриття виконавчого провадження. Проте, наразі шанси стягнути кошти з боржника рівні нулю. Враховуючи вищезазначене, в адміністративному порядку була подана скарга начальнику управління ДВС про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії (а саме перерахувати суму коштів, що була раніше стягнута з боржника). В свою чергу ДВС обмежилось лише формальною відповіддю,в якій підтверджено факт перерахування стягнутих коштів на рахунок боржника. Плануємо подати позов до ДВС про визнання неправомірними дій та відшкодування матеріальних збитків. Цікавить питання, чи може дана справа розглянута адміністративним судом? Чи необхідно спочатку звернутися до господарського суду з позовною заявою про визнання неправомірними дій, і лише після задоволення позову, знову звернутися до суду про відшкодування матеріальної шкоди? Буду дуже вдячна за пораду.

Re: Скарга на бездіяльність державного виконавця 9 года, 9 мес. назад #1233

З такою, як у вашому випадку, роботою виконавчої служби Україна авторитетною не стане.
Внесіть вклад у її належну розбудову стягненням шкоди внаслідок невиконання судового рішення.

Позови про відшкодування матеріальної шкоди, завданої державним виконавцем при виконанні судового рішення, підвідомчі господарським судам, а не адміністративним.

Нижче - обгрунтуванням з нашої судової практики.

У розгляді позовів про відшкодування шкоди (збитків), заподіяної діями (бездіяльністю) державного виконавця, суди повинні виходити з положень ст. 11 Закону "Про державну виконавчу службу", ст. 87 Закону "Про виконавче провадження", статті 1174 ЦКУ, маючи на увазі, що відповідачами можуть бути відповідні органи Державної виконавчої служби та відповідні територіальні органи Державної казначейської служби України (ПЛЕНУМ ВГСУ від 17 жовтня 2012 року N 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України").

При цьому також врахуйте викладене в п.9 роз'яснень президії ВАСУ від 01.04.94 N 02-5/215 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з відшкодуванням шкоди" (в редакції ВГСУ від 29.12.2007 N 04-5/239): у справах про відшкодування шкоди внаслідок неправомірних дій держвиконавців при виконанні судового рішення за ст. 85 Закону "Про виконавче провадження" на дії чи бездіяльність посадових осіб ДВС може бути подано скаргу до начальника відповідного органу ДВС або до відповідного суду, отже, факт неправомірності дій державного виконавця на момент розгляду господарським судом спору про відшкодування шкоди повинен вже бути встановлений відповідними засобами доказування.

Ст. 121-2 ГПКУ встановлено, що до підвідомчості господарських судів відносяться скарги на дії чи бездіяльність органів ДВС щодо виконання судових рішень.

За ст. 82 Закону «Про виконавче провадження» дії чи бездіяльність державного виконавця щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

П. 10 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011 р. №10 «Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам» встановлено, що розгляд господарськими судами скарг у порядку статті 121-2 ГПК є однією з форм судового контролю щодо виконання рішень, постанов; отже, зазначені скарги підлягають розгляду господарським судом, який розглянув відповідну справу у першій інстанції, тобто тим господарським судом, що видав виконавчий документ. Розгляд таких скарг здійснюється господарськими судами за правилами ГПК.

За п. 3.2. вказаної постанови Пленуму ВГСУ господарські суди на загальних підставах вирішують спори, зокрема, про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень, - за умови, що такі вимоги не об'єднуються з вимогою вирішити публічно-правовий спір і за своїм суб'єктним складом підпадають під дію ст. 1 ГПК.
За ч. 2 ст. 21 Кодексу адміністративного судочинства України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Тобто, спочатку ви, як стягувач, звертаєтеся до господарського суду, який видав наказ, зі скаргою про визнання незаконними дій з повернення стягнених коштів боржнику, а при наявності ухвали про задоволення цієї скарги та постанови ДВС про закінчення виконавчого провадження у зв"язку з відсутністю майна боржника - з позовом до господарського суду про стягнення матеріальної шкоди.

При цьому в позові ви не заявляєте вимогу вирішити публічно-правовий спір, тобто визнати протиправними дії ДВС по невиконанню судового рішення, а заявляєте виключно вимогу про відшкодування шкоди, завданої такими діями.

Тому справа про відшкодування шкоди не підвідомча адміністративним судам, а підвідомча господарським.

Додатково щодо подання скарги на бездіяльність державного виконавця дивіться тут.

Представництво у виконавчому провадженні / Відшкодування шкоди завданої бездіяльністю ДВС /Послуги адвоката / Київ
Юридичне бюро Писаренка.
Вирішення складних майнових і податкових спорів.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
+380 (50) 719 1016
Изменено: 5 года назад от Юридическое бюро Писаренко.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.19 секунд