Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

Згода подружжя на продаж частки в статутному капіт
(1 чел.) (1) гость
УКР.: Юридичний форум: Питання господарської діяльності, органи управління підприємством, обрання та звільнення директора, процедури припинення підприємства, порядок продажу майна, активів і ін.

РУС.: Юридический форум: Вопросы хозяйственной деятельности в Украине, органы управления предприятием, избрание и увольнение директора в Украине, процедуры прекращения предприятия, порядок продажи активов в Украине и др.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Згода подружжя на продаж частки в статутному капіт

Згода подружжя на продаж частки в статутному капіт 3 нед. назад #3987

  • Jamesareks
  • Вне сайта
  • Заблокирован
  • Постов: 3
  • Репутация: 0
Добрий день!

Чи потрібно отримувати згоду колишньої дружини на продаж частки в статутному капіталі ТОВ?

Учасник ТОВ був у шлюбі, коли його створював .
Після розлучення - продаж частки в статутному капіталі.

Чи може визнати суд недійсним договір продажу частки в статутному капіталі?
Якщо не отримано згоду колишнього подружжя.

Дякую
Изменено: 1 нед. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Згода подружжя на продаж частки в статутному капіт 1 нед., 1 день назад #3997

Доброго дня!

Не хвилюйтеся. Все пройде гаразд.

За ст. 65 СК дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

Але з моменту здійснення одним з подружжя вкладу до статутного капіталу ТОВ цей вклад стає власністю самого товариства, а внесені спільні кошти (майно) подружжя перестають мати статус спільної сумісної власності.

З моменту здійснення одним з подружжя вкладу до статутного капіталу ТОВ ця особа стає учасником товариства і подальший продаж частки в статутному капіталі робить самостійно.

За ст.116 ЦКУ таке право належить саме учаснику товариства. І тому продаж частки в статутному капіталі не може вважатися відчуженням спільного майна подружжя проти волі іншого із них та не в інтересах сім'ї.

Тому згода подружжя на продаж частки в статутному капіталі не вимагається.
Без неї договір продажу частки не може визнаватися недійсним.

Юрист з корпоративних спорів / Продаж чатки в статутному капіталі ТОВ
Юридическое бюро Писаренко.
Ведение сложных судебных дел. Налоги. Бизнес-споры.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
Изменено: 1 нед. назад от Юридическое бюро Писаренко.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.14 секунд