Захист фізичної особи від незаконного використання в інтернеті її ім’я та ділової репутації.

Писаренко Олександр Олексійович, адвокат, МБА.

Захист фізичної особи від незаконного використання в інтернеті її ім’я та ділової репутації.

ПІД ВАШИМ ІМЕНЕМ ВІДКРИТО АККАУНТ І ОПУБЛІКОВАНО ПРОФЕСІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ?

Реєстрація особи на сайті під чужим іменем і публікація під ним інформації, яка запрошує до співробітництва в сфері ділової практики реального носія імені, порушують немайнові права останнього.

Такими діями порушуються немайнові блага на недоторканість імені і ділової репутації професіонала, якому вони належать.

Недобросовісні дії в цьому обсязі самі по собі не складають кримінального злочину.

Вони є цивільно-правовими правопорушеннями і можуть тягнути цивільну відповідальність.

 

П'ЯТЬ ВАРІАНТІВ ПРОТИДІЇ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД ПРОТИПРАВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІМЕНІ В ІНТЕРНЕТІ

1) Звернення власника імені до веб-ресурсу, на якому опублікована інформація в інтернеті, про її видалення,  публікацію відповіді власника та власного спростування веб-ресурсу.

Так, Цивільний кодекс України встановлює, що фізична особа набуває прав та обов'язків і здійснює їх під своїм ім'ям.

Ім'я фізичної особи-громадянина України складається із прізвища, імені, по батькові. Ім’я підтверджується органами РАЦС/міграційної служби з видачею свідоцтва/паспорта.

Підприємницька діяльність фізособи і її види підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

За законом особисті немайнові права осіб не можуть порушуватися в діяльності інших фізичних та юридичних осіб.

Тому, сайт чи ЗМІ, в яких розміщена неправдива інформація, зобов’язані видалити її по наданні носієм імені підтверджуючих документів про власне ім’я та практику.

Інше неможливо, оскільки стороння особа не надасть підтверджень на запит адміністрації сайту.

Крім цього, особа, чиї немайнові права порушено, має право на відповідь і спростування недостовірної інформації на тому ж вебсайті. Спростування здійснюється у такий же спосіб, у який інформація була поширена в інтернеті.

Тому, власник сайта зобов’язаний розмістити вашу відповідь, а також власне спростування інформації, якою порушені права на ваше ім’я та ділову репутацію.

 

2) Звернення до суду, якщо власник сайту негайно не видаляє недостовірної інформації і ігнорує ваше звернення, для встановлення недостовірності інформації і винесення рішення про захист порушеного права.

 

3) При наявності достатніх і переконливих доказів отримання сторонньою особою доходів з використанням вашого імені та репутації – звернення до суду про їх стягнення як майнової шкоди.

 

4) Звернення до суду про відшкодування моральної шкоди, яка полягає у приниженні ділової репутації носія імені (при наявності достатніх і переконливих доказів).

 

5) Використання у власних інтересах як засіб PR при відповідній інтерпретації незаконного використання імені й репутації носія прав та вчинених дій по їх поновленню.

ЗАПИТ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПИТАНЬ СТАТТІ
НАДІСЛАТИ

Писаренко Олександр Олексійович, адвокат з судового супроводу бізнесових і податкових спорів, магістр бізнес адміністрування.

Тел. +38 (044) 270 60 46
Тел. +38 (050) 719 10 16
E-mail: info@fides.com.ua

600
Ваша оцінка сторінки:
Середнє: 5 (2 голоси)