Пред'явлення позову про зняття арешту з майна.

Позов про зняття арешту з майна.

Пред'явлення позову про зняття арешту з майна.

ЗНЯТТЯ АРЕШТУ ТА ВИЗНАННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА МАЙНО.

Позов про зняття арешту з майна може бути поданий власником чи особою, яка володіє на підставі закону, договору або іншій легальній підставі майном, яке не належить боржнику (речове право на чуже майно).

Відповідачами у справі є боржник, особа, в інтересах якої накладено арешт на майно, а у випадку продажу майна - особа, якій його передано.

Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має бути залучено відповідний орган державної виконавчої служби чи приватного виконавця, а також орган доходів і зборів, банк, іншу фінансову установу, які у випадках, передбачених законом, виконують судові рішення.

Якщо опис та арешт майна проводився державним чи приватним виконавцем, то скарга сторони виконавчого провадження розглядається в порядку, передбаченому розділом VII ЦПК України (КЦС ВС постанова у справі №725/3352/23 від 06.05.2024).

Інші особи, які є власниками (володільцями) майна, і вважають, що арештоване майно належить їм, а не боржникові, можуть звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту, що передбачено Законом "Про виконавче провадження" (абз. 1 п. 5 постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03.06.2016 р. №5 "Про судову практику в справах про зняття арешту з майна").

Юридичний супровід зняття арештів з майна
НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ ОНЛАЙН

Про послуги адвоката з виконавчого провадження читайте на цій сторінці на сайті бюро.

Писаренко Олександр Олексійович, адвокат з судового супроводу бізнесових і податкових спорів, магістр бізнес адміністрування.

Тел. +38 (044) 270 60 46
Тел. +38 (050) 719 10 16
E-mail: info@fides.com.ua
Лист:  Viber  Telegram  WhatsApp

57
Ваша оцінка сторінки:
Голоси відсутні