Дисциплінарна відповідальність адвоката під час зупинення адвокатської діяльності.

Дисциплінарна відповідальність адвоката під час зупинення адвокатської діяльності.

Дисциплінарна відповідальність адвоката під час зупинення адвокатської діяльності.

ПРИТЯГНЕННЯ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ЗУПИНЕННЯ ПРАВА НА ЗАНЯТТЯ ПРАВНИЧОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону адвокатуру України складають всі адвокати, які мають право здійснювати адвокатську діяльність. Згідно з статтями 6, 17, 32 Закону фізична особа має статус адвоката з часу отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і внесення відомостей про неї до ЄРАУ та до моменту припинення права на заняття адвокатською діяльністю і внесення про це відповідних відомостей до ЄРАУ. Відповідно до ч. 6 ст. 45 Закону, з моменту державної реєстрації Національної асоціації адвокатів України її членами стають всі особи, які мають свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю; інші особи стають членами НААУ з моменту складення присяги адвоката України.

Визначені Законом професійні гарантії поширюються на будь-яку особу, яка перебуває в статусі адвоката, незалежно від її стану та функцій в конкретних суспільних відносинах і безвідносно до її клієнтів та справ.

Одночасно на адвокатів, у тому числі право на заняття адвокатською діяльністю яких зупинено, поширюються не тільки професійні гарантії, а й обов’язки, які походять зі статусу адвоката. А отже, на адвокатів, право на заняття адвокатською діяльністю яких зупинено, поширюється дія професійних обов’язків, що передбачені Законом, Правилами адвокатської етики, рішеннями органів адвокатського самоврядування та присягою адвоката.

Рада адвокатів України у рішеннях №74 від 26.02.2016 року «Про затвердження роз’яснення щодо гарантій адвокатської діяльності та окремих умов дисциплінарної відповідальності» та №126 від 10.06.2016 року «Про затвердження роз’яснення щодо можливості притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності під час зупинення його права на заняття адвокатською діяльністю» зазначила, що наявність у особи статусу адвоката передбачає можливість її притягнення до дисциплінарної відповідальності як адвоката, а зупинення права на заняття адвокатською діяльністю не позбавляє особу статусу адвоката, а отже останній може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з підстав, передбачених Законом.

Положення п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону відносять до основних обов’язків адвоката необхідність дотримуватися присяги адвоката України та правил адвокатської етики.

Згідно до статті 2 Правил адвокатської етики, затверджених звітновиборним з’їздом адвокатів України від 09.06.2017, зі змінами, затвердженими З’їздом адвокатів України від 15.02.2019 року, – дія Правил поширюється на всіх адвокатів України, адвокатів іноземних держав, що внесені до Єдиного реєстру адвокатів України, а також адвокатів України, право на заняття адвокатською діяльністю яких зупинено в передбаченому законом порядку.

Положення статті 12 Правил адвокатської етики відносять до основних принципів адвокатської етики повагу до адвокатської професії. Цей принцип безумовно передбачає наступне: всією своєю діяльністю адвокат повинен стверджувати повагу до адвокатської професії, яку він уособлює, її сутності та громадського призначення, сприяти збереженню та підвищенню поваги до неї в суспільстві; цього принципу адвокат зобов’язаний дотримуватись у всіх галузях діяльності: професійній, громадській, публіцистичній та інших; адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на обмеження незалежності адвокатської професії, честі,  гідності та ділової репутації своїх колег, підрив престижу адвокатури та адвокатської діяльності.

Отже, не зважаючи на перебування особи на публічній чи іншій службі, наявний у неї статус адвоката покладає на неї обов’язок дотримуватись у всіх галузях її діяльності вимог присяги адвоката, не допускати вчинення дій, що спрямовані на приниження авторитету адвокатури, дискредитацію адвокатської професії, конституційної ролі та статусу адвокатів.

На осіб, які перебувають на публічній службі та одночасно є адвокатами, право на заняття адвокатською діяльністю яких зупинено, поширюється дія Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Правил адвокатської етики, рішень органів адвокатського самоврядування та Присяги адвоката України.

Про адміністративну відповідальність за ненадання відповіді на адвокатський запит читайте у статті за цим покликанням.

Супровід вирішення складних спорів в судах
НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ ОНЛАЙН

Писаренко Олександр Олексійович, адвокат з судового супроводу бізнесових і податкових спорів, магістр бізнес адміністрування.

Тел. +38 (044) 270 60 46
Тел. +38 (050) 719 10 16
E-mail: info@fides.com.ua
Лист:  Viber  Telegram  WhatsApp

80
Ваша оцінка сторінки:
Голоси відсутні