МОРАТОРІЙ НА ОПЛАТУ / ПОСТАВКУ РОСІЙСЬКИМ КРЕДИТОРАМ.

МОРАТОРІЙ НА ОПЛАТУ / ПОСТАВКУ РОСІЙСЬКИМ КРЕДИТОРАМ.

Для протистояння російській агресії Законом №2116-IX «Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів» від 03.03.2022 р. запроваджено засади вилучення з мотивів суспільної необхідності об'єктів права власності рф як держави, яка почала війну, та її резидентів.

Для забезпечення захисту інтересів України за майбутніми позовами через військову агресію російської федерації превентивно, до прийняття Закону України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов'язаних з державою-агресором, постановою  КМУ №187 від 03.03.2022 р. запроваджено мораторій (заборону) на виконання грошових та інших зобов'язань, кредиторами (стягувачами) за якими є російська федерація або особи, пов'язані з державою-агресором.

Зокрема:

- правочини (у тому числі довіреності) є нікчемними, якщо укладені з порушенням мораторію, в т.ч. якщо ними передбачалося відчуження у майбутньому;

- забороняється нотаріальне посвідчення правочинів всупереч мораторію;

- забороняється державна реєстрація або інше визнання правочинів, укладених з порушенням мораторію, держорганами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, держреєстраторами та особами, які надають публічні (адміністративні) послуги.

30 березня 2022 р.

Коментувати