Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
УКР.: Юридичний форум: Порядок подання та розгляду позовів, ціна позову, витребування доказів, призначення судової експертизи, зупинення провадження, припинення провадження, повернення позову без розгляду, нововиявлені обставини, перегляд рішень Верховним Судом і ін.

РУС.: Юридический форум: Порядок подачи и рассмотрения исков в Украине, цена иска, истребование доказательств, назначение судебной экспертизы, приостановление производства, прекращение производства, возвращение иска без рассмотрения, вновь выявленные обстоятельства, пересмотр решений Верховным Судом Украины и др.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Клопотання до суду по е-мейл з КЕП

Клопотання до суду по е-мейл з КЕП 1 год, 5 мес. назад #4108

  • Адвайзер
  • Вне сайта
  • Захожу иногда
  • Постов: 65
  • Репутация: 3
Доброго дня!

Чи можна надіслати до суду клопотання, скріплене кваліфікованим електронним підписом, на офіційний е-мейл суду із сайту судової влади, чи треба тільки через «Електронний суд»?

Клопотання до суду по е-мейл з КЕП 1 год, 5 мес. назад #4109

Згідно листа Ради суддів України № 9 рс186/20 від 16.03.2020 р. рекомендовано подавати процесуальні документи у справах шляхом їх надіслання на офіційну електронну адресу суду, а не зобов’язано подавати електронні документи лише через підсистему «Електронний суд».

П. 10 розділу ІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України (наказ ДСА від 20.08.2019 № 814) визначає, що приймання та передавання документів електронними засобами зв’язку здійснюється відповідно до Положення про порядок використання ресурсів локальної обчислювальної мережі в Державній судовій адміністрації України, місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції, затвердженого наказом ДСА України від 04.12.2013 № 164, та Тимчасового порядку обміну офіційними електронними документами (наказ ДСА України від 15.11.2016 №231).

Вищезазначеними документами встановлено порядок отримання е-листів та їх реєстрацію в АСДС.

Тому можна надсилати документи до суду за електронною поштою.

Є висновок Верховного Суду КАС від 19.09.2019 р. №826/14954/17. В рішенні вказано, що ні Інструкцією, ні іншим нормативно-правовим актом не визначено права суду (його відповідального працівника) вирішувати питання щодо дотримання заявником вимог процесуального закону до форми (паперова, електронна тощо) документа та, тим більше, повертати такий документ автору.
Юридическое бюро Писаренко.
Ведение сложных судебных дел. Налоги. Бизнес-споры.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
Изменено: 1 год, 5 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.13 секунд