Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

Розподіл гонорару адвоката Залишення позову без розгляду
(1 чел.) (1) гость
УКР.: Юридичний форум: Порядок подання та розгляду позовів, ціна позову, витребування доказів, призначення судової експертизи, зупинення провадження, припинення провадження, повернення позову без розгляду, нововиявлені обставини, перегляд рішень Верховним Судом і ін.

РУС.: Юридический форум: Порядок подачи и рассмотрения исков в Украине, цена иска, истребование доказательств, назначение судебной экспертизы, приостановление производства, прекращение производства, возвращение иска без рассмотрения, вновь выявленные обстоятельства, пересмотр решений Верховным Судом Украины и др.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Розподіл гонорару адвоката Залишення позову без розгляду

Розподіл гонорару адвоката Залишення позову без розгляду 1 год, 2 мес. назад #4094

  • rardsot
  • Вне сайта
  • Заблокирован
  • Постов: 6
  • Репутация: 0
Добрый день!

Подлежит ли нам возмещению за счёт истца гонорар, который мы как ответчик оплатили за услуги адвоката, если позов залишено без розгляду?

Услуги адвоката состояли в подготовке отзыва на иск и нескольких ходатайств.
Истец после получения отзыва и удовлетворения судом ходатайств заявил про залишення позову без розгляду без объяснения причин.

У нас длительный спор с этим частным лицом. Он много писал заявления, на которые получал ответы, подавал жалобы на наши действия. Из ответов он знал об остутствии перспективы иска. Но подал иск, чтобы создать трудности и чтобы показать свою "важность".

Заранее спасибо!
Изменено: 1 год, 2 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Розподіл гонорару адвоката Залишення позову без розгляду 1 год назад #4098

Доброго дня!
Наскільки можна зрозуміти з вашого опису, справа розглядалася судом, включно з клопотанням Відповідача, а тому витрати на адвоката підлягають розподілу.
Аргументи:
Ст 258
1. Судовими рішеннями є ухвали;
2. Процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
5. У випадках, передбачених цим Кодексом, судовий розгляд закінчується постановленням ухвали чи видачею судового наказу.
Ст 133 Розподіл гонорару адвоката Залишення позову без розгляду
3. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати:
1) на професійну правничу допомогу;
4) пов'язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Ст 137
2. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
Ч 5 ст. 142 у разі закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов`язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача.
Ч 9 ст. 141 у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами, або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Ст. 141
3. При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує:
1) чи пов'язані ці витрати з розглядом справи;
4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.

Якщо по фактам вашої справи Позивач знав про безпідставність своїх вимог, то
Ст 44
2. Залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню цивільного судочинства, зокрема:
3) подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер;

Подання необґрунтованої заяви про залишення позову без розгляду у вищеописаних обставинах є, по-перше необґрунтованою дією позивача, по-друге, зловживанням правами.
Тому компенсація гонорару адвоката при залишенні позову без розгляду має бути стягнена з Позивача.

Компенсація гонорару адвоката при залишенні позову без розгляду за заявою Позивача.
Юридическое бюро Писаренко.
Ведение сложных судебных дел. Налоги. Бизнес-споры.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
Изменено: 1 год назад от Юридическое бюро Писаренко.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.15 секунд