Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
УКР.: Юридичний форум: Виникнення й припинення права на спадкування. Прийняття спадщини. Оформлення спадщини. Оспорювання заповітів. Спадкові спори в судах.

РУС.: Юридический форум: Возникновение и прекращение права на наследование в Украине. Принятие наследства. Оформление наследства. Оспаривание завещаний. Наследственные судебные дела в Украине и др.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: ЯКА СУДОВА ПРАКТИКА З ЦЬОГО ПИТАННЯ?

ЯКА СУДОВА ПРАКТИКА З ЦЬОГО ПИТАННЯ? 1 год, 11 мес. назад #4327

Заповідача при житті навчили ставити свій підпис (під документами тощо).До школи заповідач не ходив зовсім. Навчити його читати не зміг ніхто. Але в судовому процесі щодо визнання заповіту недійсним сторона відповідача стверджує, що вміння ставити підпис (чотири букви з прізвища заповідача) свідчить про його грамотність; що заповідач міг особисто прочитати текст заповіту перед підписанням. ПИТАННЯ: чи означає вміння заповідача ставити свій підпис, що заповідач міг особисто прочитати текст заповіту перед підписанням? Яка судова практика з цього приводу?

Re: ЯКА СУДОВА ПРАКТИКА З ЦЬОГО ПИТАННЯ? 1 год, 11 мес. назад #4328

Добрий день!
Повідомити про конкретні судові рішення з цього питання не можу, бо у власній практиці не зустрічалося спорів з ідентичним предметом.
Але вміння ставити чотири букви підпису не значить, що заповідач умів читати.
Тут змагальний судовий процес. Доведення неможливості заповідача особисто прочитати текст заповіту - це завдання позивача і збору ним доказів. Чим їх більше і чим переконливіші вони в комплексі, тим вище шанс, що суддя схилиться до неможливості самостійно прочитати заповіт.
Юридичне бюро Писаренка.
Вирішення складних майнових і податкових спорів.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
+380 (50) 719 1016
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.13 секунд