У Вашому випадку в позові для
оформлення спадщини через суд буде два відповідача - 1) брат; 2) управління юстиції м. Києва.
Дивіться нижче пояснення, які було надано суду, в яких знайдете відповідь на Ваше запитання щодо оформлення спадщини через суд.
До Солом”янського районного суду м. Києва Судді Українець В.В. у справі 2-20/07
Позивачки: Сідлятенко М.П. м.Київ, б-р Лесі Українки, 9 кв. 8
На вашу ухвалу від 18.06.2007 р. про залишення позовної заяви, зокрема, щодо відмови нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину без руху на усунення недоліків повідомляю.
1. Я звернулася до суду з позовною вимогою про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування після смерті чоловіка та його матері.
За ч.5 ст. 1268 Цивільного кодексу України спадщина належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, незалежно від часу її прийняття.
За ст. 1 Закону України “Про нотаріат” нотаріат - це система органів і посадових осіб, на які покладено обов'язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення. За ст. 34 цього Закону видача свідоцтва про право на спадщину вчиняється у державних нотаріальних конторах, а за ст. 48 на підтвердження права на спадщину, права власності видаються свідоцтва.
Я звернулася до Шостої київської державної нотаріальної контори, щоб прийняти спадщину, 10.08.2006 р. була заведена спадкова справа №67/06. У листопаді 2006 року нотаріус видав мені тільки свідоцтво на спадщину на квартиру №8 в м.Києві по б-ру Лесі Українки, 9, та на грошові вклади.
Щодо житлового будинку під літерою Ж та господарських будівель по вул. Шевченка, 28 у м. Києві свідоцтво на спадщину нотаріус не видав, і мого права власності на нього не визнав, пославшись на те, що в БТІ це майно не зареєстроване на померлу.
Зареєструвати в БТІ майно на померлу не можливо.
В зв”язку з цим, на підставі ст.16 Цивільного кодексу України (захист права власності здійснюється судом), і ст. 392 (власник може пред”явити позов про визнання права власності, якщо воно не визнається іншими особами) я вимушена була звернутися для оформлення спадщини до суду.
Звернення з позовом до Київського міського управління юстиції обумовлене тим, що фактично державні нотаріуси та державні нотаріальні контори м. Києва не є юридичними особами, а знаходяться в управлінні Київського міського управління юстиції. Через це, не можуть бути відповідачами в судах. Згідно офіційних роз”яснень, позови, пов”язані із спорами з державними нотаріусами, в т.ч. де має місце відмова нотаріуса у видачі свідоцтва про спадщину, повинні пред”являтися до управлінь юстиції.
Звернення з позовом до Петренко В.С. (брата померлого) обумовлене тим, що він є співвласником будинку і перешкоджає мені не тільки зайти до будинку, а й оформити свідоцтво про право на спадщину, оскільки утримує в себе всі документи на спадкову нерухомість. Цим самим він не визнає мого права власності на спадщину.
2. Документом, що підтверджує оцінку будівель і споруд, для визначення судового збору є технічний паспорт, виданий Київським БТІ (витяг додається).
Дійсна вартість будівлі за літерою Ж складає 97850 грн., погріба за літерою М –8250 грн. Тому оформлення спадщини через суд здійснюється при судовому зборі, обчисленому виходячи з цієї вартості.
3. В зв”язку з цим, подаю уточнену позовну заяву (із виправленими недоліками).
Додаток:
Копія витягу із технічного паспорта.
Квитанція про доплату судового збору.
Позовна заява про оформлення спадщини через суд із доданими документами та її копії для відповідачів.
В іншій судовій справі у нашій практиці суддя власною ухвалу змінила склад учасників процесу - управління юстиції вилучила з відповідачів, але залучила в якості третьої особи, а відповідачем залишила тільки брата померлого.
Судовий збір в такому позові складе 1 % ціни позову, але не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати (ст.4 Закону "Про судовий збір"). Ціною позову для оформлення спадщини через суд буде вартість вишукуваного майна, тобто 3/4 частини спадкової квартири.
Додаткову інформацію щодо оформленння спадщини через суд
дивіться тут,
тут, а також [/color]
тут.
Адвокат зі спадщини / Представництво у спадкових спорах / Прийняття спадщини через суд / Юридичні послуги