Участь адвоката у судовому процесі полягає в реалізації процесуальних прав та обов'язків клієнта.

Участь адвоката у судовому процесі полягає в реалізації процесуальних прав та обов'язків клієнта.

ВІДСУТНІСТЬ ПОВНОВАЖЕНЬ У АДВОКАТА ДІЯТИ ЯК СТОРОНА МАТЕРІАЛЬНО-ПРАВОВОГО СПОРУ КЛІЄНТА.

Представництво адвокатом інтересів клієнта в суді є формою надання правової допомоги, свідченням чого є ордер, яким підтверджені повноваження адвоката на звернення до суду в інтересах клієнта. Адвокат, як представник, бере участь у судовому процесі від імені особи (сторони чи третьої особи), інтереси якої він представляє, відповідно наділений правами та обов`язками останньої (за умови, що в ордері немає застережень про обмеження повноважень адвоката).

Адвокат, як представник не є і не може бути учасником (стороною) матеріально-правового спору, як і не може мати в ньому особистого інтересу.

Участь адвоката, як представника у судовому процесі, головним чином полягає у реалізації процесуальних прав та обов`язків особи, яку він представляє, від імені цієї особи і для цієї особи. Це означає також, що процесуальні дії/рішення/позиція представника у судовому процесі створюють юридичні наслідки саме для особи, від імені якої він діє, й остання має теж це розуміти.

Суд не повинні цікавити взаємовідносини адвоката та особи, інтереси якої він представляє (окрім тих, що стосуються обсягу повноважень адвоката), водночас участь сторони у судовому процесі через свого представника (адвоката)  дозволяє суду здійснювати офіційну процесуальну комунікацію з цим представником, відтак, застосовувати до учасника справи, від імені якого цей представник діє, передбачені процесуальним законом наслідки, якщо виникнуть відповідні процесуальні підстави.

Зважаючи на наведене, участь сторони, тобто «учасника справи», в судовому процесі через свого представника, повноваження якого належно підтверджені, створює відповідні наслідки для такої сторони, зокрема, у разі неявки у судове засідання без поважних причин.

Надсилання повісток-повідомлень представнику позивача - адвокату на його офіційну електронну адресу в ЄСІТС є, у розумінні процесуального закону, належним способом повідомлення про час судового засідання самого позивача. У ситуації, коли позивач (як фізична особа) не має офіційної електронної адреси, але її має адвокат, який представляв в суді його інтереси, суд, надсилає повідомлення адвокату, як представнику позивача на офіційну електронну адресу в Електронний Суд.

Вибір адвоката, який надаватиме професійну правничу допомогу, зокрема у формі представництва інтересів в суді, є правом особи, яке передбачає також настання відповідних юридичних наслідків для такої особи (як процесуального характеру, так і в матеріально-правовому спорі, переданому на розгляд суду).

Супровід вирішення майнових і господарських спорів у судах
НАДІШЛІТЬ ВАШ ЗАПИТ

На цій сторінці: відмінності процесуальних та матеріально-правових повноважень адвоката; адвокат не є і не має повноважень сторони матеріально-правового спору клієнта; адвокат не може діяти як сторона матеріально-правових відносин замість клієнта.

Про адміністративну відповідальність за ненадання відповіді на адвокатський запит читайте за цим покликанням.

Писаренко Олександр Олексійович, адвокат з судового супроводу бізнесових і податкових спорів, магістр бізнес адміністрування.

Тел. +38 (044) 270 60 46
Тел. +38 (050) 719 10 16
E-mail: info@fides.com.ua
Лист:  Viber  Telegram  WhatsApp

407
Ваша оцінка сторінки:
Голоси відсутні