Дякую за звернення на форум Юридичного бюро Писаренка!
По такій категорії спорів, як стягнення заборгованості за житлово-комунальні чи телекомунікаційні послуги, алементів на дитину в розмірі 30% прожиткового мінімуму чи не виплаченої зарплати, встановлене спрощене наказне провадження.
В його рамках суд на першій стадії не здійснює змагального судового процесу, не викликає сторін і не заслуховує їх пояснень. На підставі поданих стягувачем документів в обгрунтування боргу виносить судовий наказ про стягнення основного боргу, процентів інфляції та 3% річних. Наказ вступає в силу і є виконавчим документом, якщо протягом 10 днів з дня його отримання боржник не подасть заяву про скасування судового наказу.
Для скасування судового наказу необхідно подати до канцелярії суду заяву про його скасування (приблизний проект дивіться нижче).
У заяві повинно бути зазначено:
1) найменування суду;
2) ім'я (найменування) стягувача та боржника, їхнє місце проживання або місцезнаходження;
3) номер і дата наказу, який оспорюється;
4) посилання на обставини, які свідчать про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача (тобто підстави, з яких видача наказу була незаконною чи неправильною);
5) посилання на докази, якими обґрунтовуються заперечення боржника проти вимог стягувача (якщо такі є);
6) перелік документів, що додаються до заяви.
Заява підписується боржником і подається до суду з її копією та копіями доданих до неї документів (ці документи суд надішле стягувачу).
Якщо ви не згодні з боргом за комунальні послуги, то повинні обгрунтувати в заяві в чому саме полягає необгрунтованість вимог стягувача.
Щодо незгоди з інфляційними нарахуваннями, то, наприклад, за нашою практикою стягувачі в наказному провадженні про стягнення боргу за житлово-комунальні чи телекомунікаційні послуги не наводять жодного нормативного обгрунтування зазначеного в додатку до заяви розміру процентів інфляції чи нараховують їх арифметично не правильно, а суд не перевіряє їх і видає судовий наказ.
За ст. 625 ЦКУ стягується офіційно встановлений індекс інфляції. А такий офіційний індекс встановлює Міністерство статистики України.
Ні суд, ні стягувач часто не наводять жодного нормативного акту Міністерства статистики України, яким встановлено ті проценти інфляції, які суд стягує за судовим наказом.
Цим судовий наказ порушує ст. 103 ЦПКУ, де встановлено, що в ньому зазначається посилання на закон, на підставі якого підлягають задоволенню заявлені вимоги.
Також, за нашою практикою, в судовому наказі суди часто не зазначають жодного посилання на матеріальний закон, на підставі якого задовольняють вимоги Стягувача. Якщо судовий наказ порушує закон, який навіть в ньому не згадано, то наведіть це як аргумент в заяві про скасування судового наказу.
Ухвала про прийняття вашої заяви про скасування судового наказу буде надіслана вам судом з повідомленням про час і місце її розгляду.
Заява про скасування судового наказу розглядається протягом 10 днів у відкритому судовому засіданні. Неявка осіб, повідомлених про час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду заяви.
Заява про скасування судового наказу
(приблизний проект)
До Дніпровського районного суду м. Києва
Боржник: ________________вич
02068 м.Київ вул. __________, В кв. 9
Стягувач: Комунальне підприємство
________ 2015 р.
ЗАЯВА ПРО СКАСУВАННЯ СУДОВОГО НАКАЗУ
03.03.2015 р. Дніпровським районним судом м. Києва видано судовий наказ №____ про стягнення з мене _____________.
Наказ було отримано по пошті моєю дружиною 03.04.2015 р.
Наказ є незаконним і необгрунтованим з огляду на такі обставини:
_____________
_____________
У зв»язку з вищенаведеним, на підставі ст. 105 ЦПКУ прошу суд скасувати судовий наказ №____ від 03.03.2015 р.
ДОДАТОК:
1. Клопотання про поновлення строку для подання заяви.
2. Копія заяви для стягувача.
Додатково з вашого питання
- читайте на форумі за цим посиланням.
Юридичні послуги / Адвокат з цивільних справв / Скасування судового наказу / Відміна ухвали суду