Дякую за звернення до Юридичного бюро Писаренка!
Нижче - витяги з заяви про перегляд Постанови Вищого господарського суду України Верховним судом України з нашої практики.
ЗАЯВА ПРО ПЕРЕГЛЯД ВЕРХОВНИМ СУДОМ УКРАЇНИ
Постанови Вищого господарського суду України у справі № про недійсність договору
Позивач звернувся до суду про визнання недійсним укладеного ______2012 р. між Відповідачами договору №__як фіктивного.
Позовні вимоги (з урахуванням заяв про доповнення предмету та підстав, апеляційної скарги і відзиву на касаційну скаргу) обгрунтовано тим, що Відповідач1, щоб вивести майно зі звернення стягнення і ухилитися від сплати судових рішень уклав з підставним Відповідачем2 спірний договір, який реально не виконувався, за яким створив штучну заборгованість на користь Відповідача2.
Позов доводить тим, що хоча спірний договір, акт приймання-передачі, відповідь на претензію і акт звірки й підписано сторонами, але реально договір не виконувався; вказані документи створено лише для ілюзії правових відносин; на момент укладення спірний договір завідомо об”єктивно не міг бути виконаний відповідачами.
Рішенням Господарського суду ____ області від ______ р. у позові відмовлено з посиланням на його недоведеність доказами.
______ський апеляційний господарський суд з огляду на завідому об”єктивну неможливість виконання спірного договору через збитковість та неплатоспроможність Відповідача1, перебування майна під арештами, відсутність грошових коштів, недобросовісність і нерозумність договору скасував рішення першої інстанції та визнав договір недійсним як фіктивний на підставі ст.ст. 203, 215, 234, 509 ЦКУ.
Вищий господарський суд України Постановою №_______ від _________р. постанову апеляції скасував і на підставі ст.ст. 203, 215, 234 ЦКУ залишив в силі рішення першої інстанції про відмову в визнанні договору фіктивним (далі – Постанова, оскаржувана Постанова).
Позивач вважає, що оскаржувана Постанова є незаконною, норми ст.ст. 203, 215, 234 ЦКУ застосовані в ній неправильно, всупереч їх застосуванню в ряді інших Постанов ВГСУ, прийнятих у подібних правовідносинах, за якими прийнято протилежні судові рішення - про визнання договорів фіктивними.
Протилежні судові рішення прийняті ВГСУ в таких постановах (опублікованих на офіційному сайті reyestr.court.gov.ua/ Єдиного державного реєстру судових рішень):
__________ 2011 р. у справі №________;
__________ 2011 р. у справі №________;
Через це, оскаржувана Постанова підлягає перегляду Верховним судом України як судове рішення і скасуванню з наступних підстав.
При зверненні до суду Позивач подав докази, що спірний договір вчинено відповідачами формально, лише на папері.
Перед укладенням спірного договору, на його дату і після цього Відповідач1 господарської діяльності не здійснював і був збитковим.
______
______
У подібних правовідносинах ВГСУ у вищевказаних постановах №№ _________ на підставі тих же ст.ст. 203, 215, 234 ЦКУ прийняв протилежне рішення про визнання договору фіктивним, а в оскаржуваній Постанові – навпаки про відмову в позові, тобто Постанова підлягає перегляду Верховним судом України як судове рішення й скасуванню.
______
______
Отже, Відповідач1 без контролю і без зауважень підписав акт приймання-передачі, хоча комп”ютерна програма за умовами договору відсутня.
У подібних правовідносинах ВГСУ у вищевказаних постановах на підставі ст.ст. 203, 215, 234 ЦКУ прийняв рішення про визнання договору фіктивним, а не навпаки як в оскаржуваній Постанові.
______
______
На підставі ч.1 ст. 215, ч.ч. 1, 5 ст. 203, ст. 234 Цивільного кодексу України та відповідно до ст. 111-15, 111-24, 111-25 ГПК України прошу Верховний суд України:
- Прийняти заяву про перегляд Верховним судом України рішення - Постанови ВГСУ;
- Переглянути і скасувати Постанову Вищого господарського суду України від ____2012 р. №_______;
- Прийняти рішення, яким визнати недійсним договір №____, укладений __________2012 р. між Відповідачем1 та Відповідачем2 як фіктивний.
За офіційною статистикою дворічної давності ВГСУ допускав до перегляду Верховним судом 1 справу з 21, за якими подано заяви про перегляд Верховним судом України рішень-постанов касаційної інстанції.
В особистих розмовах працівники ВГСУ повідомляють, що на сьогодні допусків більше і більш лояльний підхід колегій до допуску справ за заявами про перегляд Верховним судом України рішень.
Головний аспект складання заяви про перегляд - знайти в Єдиному реєстрі судових рішень постанови касаційної інстанції про кінцеве вирішення справи в подібних вашим правовідносинах (хоча судді касації вважають, що правовідносини повинні бути аналогічні), де на підставі тих самих матеріальних норм прийнята протилежна вашій постанова. Й зазначити ці постанови в заяві про перегляд Верховним судом України рішення на обгрунтування неодинакового застосуванння тих самих матеріальних норм в подібних правовідносинах.