Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

Підтвердження відомостей про юридичну особу, анулювання ПДВ
(1 чел.) (1) гость
УКР.: Юридичний форум: Питання оподаткування, проведення перевірок контролюючими органами щодо сплати податків, зборів, обов'язкових платежів, адміністративного та судового оскарження рішень податкових органів.

РУС.: Юридический форум: Вопросы налогообложения, проведения проверок контролирующими органами по уплате налогов, сборов, обязательных платежей, административного и судебного обжалования решений налоговых органов в Украине и др.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Підтвердження відомостей про юридичну особу, анулювання ПДВ

Підтвердження відомостей про юридичну особу, анулювання ПДВ 3 года, 9 мес. назад #1454

  • TabithaPar
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 1
  • Репутация: 0
На сайті ДФС вказано про анулювання ПДВ підприємства .

Підстава зазначена - в державному реєстрі є запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Але підприємство шість місяців тому подавало державному реєстратору форму 6 про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Що робити щоб скасувати анулювання ПДВ та запис в ЄДР про відсутність підтвердження відомостей про платника ПДВ?

Дякую
Изменено: 3 года, 9 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Підтвердження відомостей про юридичну особу, анулювання ПДВ 3 года, 9 мес. назад #1458

Дякую за звернення до Юридичного бюро Писаренка!

Ефективно боротися з записом про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу в ЄДР та анулюванням ПДВ (реєстрації платника ПДВ) можна в адміністративному суді. Інакше, за практикою, - ДПІ вчинюватиме рецидиви.

За п.п. 5.5, 5.6 «Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» від 14.11.2014 р. N1130 рішення про анулювання реєстрації за самостійним рішенням контролюючого органу приймаються за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей). Такими документами є повідомлення державного реєстратора, відомості з ЄДР щодо наявності запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (підстава - підпункт "ж" пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу); За наявності зазначених підтвердних документів (відомостей) ДПІ приймає рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.

Візьміть витяг з ЄДР. Якщо побачите, що держреєстратором здійснено реєстраційну дію з внесення запису про відсутність підтвердження відомостей про підприємство, то її скасування здійснюється через суд, що в подальшому буде підставою для скасування анулювання ПДВ (реєстрації плдатника ПДВ) податковою інспекцією.

Зверніть увагу на наступне у суді з податковою :

За ч. 11 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Оскільки ваша державна реєстрація здійснена менш ніж 1 рік тому, то необхідність чергового подання картки підтвердження відомостей ще не настала.

За ч. 12 ст. 19 вказаного Закону у разі ненадходження в установлений ч. 11 строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом 5 робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання зазначеної картки;
у разі надходження держреєстратору від ДПІ повідомлення 18-ОПП про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом 5 робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

За ч. 14 ст. 19 вказаного Закону у разі неподання юридичною особою реєстраційної картки протягом 1 місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення державний реєстратор повинен внести до ЄДР запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Отже, для запису до ЄДР про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу необхідне дотримання одночасно таких умов:

- попереднє надсилання держреєстратором повідомлення щодо подання реєстраційної картки;
- неподання реєстраційної картки протягом 1 місяця з дати надходження юридичній особі вказаного повідомлення;
- неподання реєстраційної картки протягом 1 місяця саме з дати надходження юридичній особі вказаного повідомлення, тобто підтвердженої документально дати;
- запис вноситься за спливом 1 місяця з дати надходження юридичній особі повідомлення держреєстратора.

Якщо умови не дотримано, звертайтеся в адміністративний суд з позовом до держреєстратора про визнання протиправною реєстраційної дії та скасування відповідного запису в ЄДР.

Можете об"єднати в одній заяві також позов до ДПІ про визнання протиправним надсилання держреєстратору форми 18-ОПП про відсутність вашого підприємства за місцезнаходженням та скасування рішення ДПІ про анулювання реєстрації платника ПДВ.

Читайте більше з пов"язаних з вашим питань щодо суду з податковою на нашому сайті тут і тут.

Послуги податкового адвоката в адміністративних судах зі скасування анулювання ПДВ надаємо ми.

Юридическое бюро Писаренко.
Ведение сложных судебных дел. Налоги. Бизнес-споры.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
Изменено: 3 года, 7 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Підтвердж відомостей про ЮО, анулювання ПДВ - 2016 3 года, 7 мес. назад #1499

  • Адвайзер
  • Вне сайта
  • Захожу иногда
  • Постов: 51
  • Репутация: 3
Добрий день! Чи треба підтверджувати відомості про юридичну особу в 2016 році ?

У нас по підприємству в реєстрі є інвормація, що відомості про юридичну особу не підтверджено. Повинні були підтвердити в грудні 2015 р. Чи можна подавати форму 6 про підтвердження відомостей про юридичну особу за січень 2016 року?
Изменено: 3 года, 7 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Підтвердження відомостей про юридичну особу, анулювання ПДВ 3 года, 7 мес. назад #1500

Дякую за звернення до Юридичного бюро Писаренка!

За новою редакцією Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", який вступив в силу з 01 січня 2016 р., не передбачена подача форми 6.

Так само не передбачена й необхідність підтвердження в ЄДР відомостей про юридичну особу, яка не є громадським формуванням.

Станом на січень 2016 р. держреєстратори не приймають форми 6, якщо навіть ви хотіли б її подати.

З закону виключені положення, які дозволяли держреєстратору вносити відомості в ЄДР про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням навіть, якщо цей факт виявлено реєстратором чи про нього повідомлено податковою інспекцією.

Тому на сьогодні відсутня така підстава для анулювання реєстрації платника ПДВ, як наявність запису про відсутність підтвердження відомостей про ТОВ, передбачена п.п. 5.5, 5.6 «Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» від 14.11.2014 р. N1130.
Крім цього, на сьогодні виключено підпункт "ж" пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу, який дозволяв на вказаній підставі анулювати реєстрацію ПДВ.

За новою редакцією Закону про держреєстрацію інформація про підтвердження відомостей про підприємницькі товариства чи її відсутність до Єдиного державного реєстру тепер не включається.

Щодо випадків, коли інформація про відсутність підтвердження відомостей внесена до статусу юрособи в ЄДР в 2015 році і залишається там і зараз, на мій погляд, ця прогалина буде виключена найближчим часом з законодавства шляхом автоматичного виключення таких відомостей з ЄДР.

Напишіть на форумі, чи сподобалося вам викладене, або прокоментуйте нашу публікацію.

Юридическое бюро Писаренко.
Ведение сложных судебных дел. Налоги. Бизнес-споры.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
Изменено: 3 года, 7 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.19 секунд