Дякую за замовлення послуг через юридичний форум!
Дослідивши запропонований Вам проект доповнення до договору, повідомляю наступне.
А/ Покладення на Вас обов»язку відшкодувати контрагенту несприятливі наслідки, завдані нарахуванням йому податків, стягненням з нього в бюджет сум за договором, порушенням Вашими контрагентами податкового законодавства і у інших зазначених в додатковому погодженні випадках є незаконним, оскільки обов»язок сплати податків і можливість захисту своїх інтересів, так само як юридична відповідальність, є персональними згідно Конституції України та Податкового кодексу.
Це означає, що податкову відповідальність несе кожен платник податків персонально і у випадку неправомірного, на його погляд, нарахування йому податків чи стягнення з нього тих чи інших сум за вимогами контролюючих органів, саме він має вести процес оскарження рішень/дій контролюючих органів і за його результатом сплачувати суму чи ні.
Цьому праву й обов»язку кореспондують де юре норми закону, згідно яких платник податків (наприклад Ваш Замовник) не може бути змушений сплатити податок чи іншу суму у зв»язку з порушеннями податкового законодавства сторонніми особами (наприклад Вами чи Вашими контрагентами).
Тому покладення на Вас податкової відповідальності чи обов»язку відшкодувати Замовнику суми, які йому незаконно нарахує податковий орган в описаному випадку, є неправомірним.
В той же час, Цивільний кодекс не забороняє сторонам укладати будь-які договори, які вони вважають за потрібне, якщо обидві сторони добровільно на них погоджуються.
Практика укладення доповнень, про які просить Ваш Замовник, є розпровсюдженою в останні роки, особливо у крупних компаній.
Крупні компанії таким чином страхують «податкову відповідальність» і свої витрати, фактично перекладаючи на плечі контрагентів проблеми взаємовідносин з контролюючими органами, і розвантажуючи свої юридичні відділи від роботи по адміністративному і судовому оскарженню. Їм легше сплатити в бюджет донараховані при перевірці податки й податкову відповідальність, а потім попросити Вас повернути ці суми, чим чекати закінчення кількарічного судового процесу по скасуванню донарахованих сум, який вестиме їх юрслужба. Для них також легше сплатити в бюджет донараховані при перевірці податки і працювати далі, не маючи проблем з податківцями і непогашеним податковим боргом, чим вести тяжби з податковим ограном і мати ці проблеми.
Б/ Є три варіанти дій, на особистий погляд:
1) Підписати доповнення і працювати далі. Якщо Ви-законослухняний платник податків і не маєте контактів з фіктивними підприємствами, то вірогідність настання наслідків, зазначених в доповненні, близитиметься до нуля. Якщо ж такий наслідок колись настане, то не сплачувати суми, а будувати юридичні заперечення на основі вищевказаного в розділі.
2) Не підписати доповнення і припинити основний договір. Якщо Ви-законослухняний платник податків і не маєте контактів з фіктивними підприємствами, то економічна доцільність такого варіанту є сумнівною.
3) Не підписати доповнення і продовжувати виконувати основний договір до тих пір, поки Ваш Замовник не припинить його в односторонньому порядку (якщо таке право йому надано за умовами основного договору). Тобто, не дивлячись на вимоги укласти доповнення, Ви не укладаєте його і працюєте так, як обумовлено основним договором. За той, час який мине до офіційного повідомлення про розірвання договору, Ви зможете заробити дохід. При цьому варіанті є вірогідність, що основний договір розірваний не буде з огляду на Вашу стійкість і якість виконання послуг.
Більше з вашого питання читайте
за посиланням тут.
Послуги податкового адвоката / Київ / Представництво в суді в податковому спорі