Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

Господарська діяльність без державної реєстрації
(1 чел.) (1) гость
УКР.: Юридичний форум: Питання господарської діяльності, органи управління підприємством, обрання та звільнення директора, процедури припинення підприємства, порядок продажу майна, активів і ін.

РУС.: Юридический форум: Вопросы хозяйственной деятельности в Украине, органы управления предприятием, избрание и увольнение директора в Украине, процедуры прекращения предприятия, порядок продажи активов в Украине и др.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Господарська діяльність без державної реєстрації

Господарська діяльність без державної реєстрації 11 года, 11 мес. назад #45

  • Фартовый
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 5
  • Репутация: 0
Будь-ласка, роз"ясніть законодавство щодо господарської діяльності без державної реєстрації:

Закон України від 05.07.2012 р., №5083-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні вніс зміни до податкового кодексу".
А саме у підпункті 20.1.29 слова "документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону" виключити.

З цього приводу в мене виникли питання:
1. Чи може податковий орган скласти протокол про адміністративне правопорушення за ст.164 КпАП в частині виявлених правопорушень за здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання? Якщо ні, чому?

2. При виявленні відповідних правопорушень, до якого органу необхідно направити матеріали для складання вищезазначеного протоколу?

Дякую!
Изменено: 9 года, 11 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Потрібне роз'яснення законодавства 11 года, 11 мес. назад #50

Дякую за дискусійне запитання!

Роз'яснення законодавства з провадження господарської діяльності без державної реєстрації:

Дійсно, із п. 20.1.29 Податкового кодексу (права органів державної податкової служби) виключено повноваження здійснювати контроль за наявністю "документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону".

Але зміст закону дає підстави зробити висновок, що повноваження у податкових органів складати протокол про адміністративне правопорушення по провадженню господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання за ст. 164 КпАП залишилися.

За ст. 164 КпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання є адміністративним правопорушенням і тягне штраф з конфіскацією одержаних внаслідок його вчинення продукції, знарядь виробництва, грошей, чи без такої.

За ст.ст. 78 і 80 Податкового кодексу податкові органи можуть здійснювати позапланові перевірки у разі здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації (п. 78.1.13.), а також фактичні перевірки у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації (п. 80.2.7.).

За п.п. 20.1.21. Податкового кодексу органи ДПС мають право складати стосовно платників податків - фізичних осіб та посадових осіб платників податків - юридичних осіб протоколи про адміністративні правопорушення в порядку, визначеному законом.

За ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення до осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 164 КпАП, віднесено, зокрема, посадових осіб органів внутрішніх справ, фінансових органів, органів податкової служби.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 164 КпАП, розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів (ст. 221 КпАП).

При виявленні відповідних правопорушень необхідно направити матеріали для складання вищезазначеного протоколу до органа, вказаного в ст. 225 КпАП (там цілий ряд таких органів в залежності від сфери, в якій допущено правопорушення).



Юридичні послуги / Адвокат з корпоративних питань / Господарська діяльність без державної реєстрації в Україні
Юридичне бюро Писаренка.
Вирішення складних майнових і податкових спорів.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
+380 (50) 719 1016
Изменено: 5 года, 2 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.
Спасибо сказали: Фартовый

Re: Потрібне роз'яснення законодавства 11 года, 10 мес. назад #110

  • Бухгалтер
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 19
  • Репутация: 3
Здравствуйте! Вы подняли очень актуальный и острый вопрос по поводу ведения хозяйственной деятельности без государственной регистрации. Надо сказать, что админреформа, которая, как видится, проводится очень непоследовательно, порождает больше вопросов, нежели ответов. В результате имеем полнейшую путаницу в части объемов и пределов полномочий тех госорганов, которые пользуясь этим, могут создать массу проблем и неприятностей субъектам хозяйствования. Очень надеюсь, что законодатель завершит ее, устранив возникшие противоречия в действующем законодательстве. Ну или хотя бы соответствующие министерства предоставят вразумительные разъяснения. Благодарю за обоснованный ответ, хотя он и совсем не в пользу налогоплательщиков.

Re: Господарська діяльність без державної реєстрації 9 года, 5 мес. назад #1329

  • жана
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 1
  • Репутация: 0
Доброго дня! Дякую Вам за пяснення.
В Податковому кодексі п. 80.2.7. сказано, що проводяться фактичні перевірки у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про здійснення фіз ичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації. Скажіть що означає отримання в установленому законодавством порядку інформації.
Дякую

Re: Господарська діяльність без державної реєстрації 9 года, 5 мес. назад #1330

Дякую за звернення до Юридичного бюро Писаренка!

Отриманою в установленому законодавством порядку інформацією про здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації є інформація, підтверджена допустимими доказами.

Зокрема:
- матеріали оперативно-розшукових справ чи досудових кримінальних проваджень;
- матеріали податкової перевірки іншого суб"єкта;
- заяви, які надійшли до податкової інспекції від сторонніх осіб;

Податкова інформація - сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Тобто, якщо інформація офіційно отримана податковою службою у зв"язку зі здійсненням нею функцій контролю за правильністю сплати податків, то є підставою для фактичної перевірки.

Вам сподобалося викладене? Прокоментуйте нашу публікацію.
Юридичне бюро Писаренка.
Вирішення складних майнових і податкових спорів.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
+380 (50) 719 1016
Изменено: 8 года, 10 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.32 секунд