Дякую за звернення!
За ст. 10 нового Закону (діє з 2013 р.) на сьогодні найменування громадського об'єднання повинно складатися з двох частин - загальної та власної назв. У загальній назві зазначається організаційно-правова форма - "громадська організація", "громадська спілка". Власна назва громадського об'єднання має містити інформацію про статус громадського об'єднання ("дитяче", "молодіжне", "всеукраїнське") та може містити інформацію про його вид ("екологічне", "правозахисне" тощо).
Тобто сьогодні назва Вашої ГО повинна бути: Громадська організація «Федерація автоекстремалів та мотолюбителів».
Статути (положення) громадських організацій мають бути приведені у відповідність із Законом протягом п'яти років з дня введення його в дію. В той же час, в п. 5 Розділу V Закону встановлено, що ці вимоги не поширюються на громадські організації, легалізовані на день введення Закону в дію шляхом реєстрації - до прийняття такими організаціями рішень щодо зміни їх назви.
Вважаю, що не потрібно змінювати найменування Вашої ГО, зареєстрованої в 2006 р., як з точки зору її відомості в відповідних суспільних колах, так і з адміністративної точки зору, оскільки це потягне істотні часові і грошові затрати на зміну документації і перереєстрацію в уповноважених органах (статистика, податкова, реєстр неприбуткових організацій, банк, печатки, символіка).
План дій щодо реєстрації зміни назви та нової редакції статуту громадської організації і приведення їх у відповідність до Закону (для реалізації юристом, клієнту - для ознайомлення):
- подати до відповідного відділу державної реєстрації повідомлення про зміни до статуту громадської організації, зміну у складі керівних органів (якщо помінялися в порівнянні з Реєстром громадських організацій та ЄДРПОУ) - за ст. 14 Закону. Для цього:
Зареєстроване громадське об'єднання для повідомлення про зміни до статуту подає (надсилає) такі документи:
1) заяву довільної форми;
2) заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців – форма 4;
3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення вищого органу управління громадського об'єднання про внесення змін до статуту громадської організації, прийнятого в порядку, визначеному статутом громадського об'єднання, та оформленого з дотриманням частини другої статті 9 цього Закону:
ч. 2 ст. 9: Протокол установчих зборів громадського об'єднання має містити відомості про:
1) дату та місце проведення установчих зборів;
2) осіб, які брали участь в установчих зборах (відповідно до частини одинадцятої цієї статті);
ч. 11: Невід'ємною частиною протоколу установчих зборів громадського об'єднання є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах, в якому обов'язково зазначаються відомості:
щодо фізичних осіб - прізвище, ім'я та по батькові особи, дата народження, а для іноземців та осіб без громадянства також дані національного паспорта або документа, що його замінює. Дані про особу засвідчуються її особистим підписом;
щодо юридичних осіб - повне найменування, ідентифікаційний код, юридична адреса, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка уповноважена брати участь в установчих зборах. Ці дані засвідчуються підписом особи, уповноваженої брати участь в установчих зборах.
3) рішення про утворення громадського об'єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності;
4) рішення про визначення найменування та за наявності - скороченого найменування громадського об'єднання;
5) рішення про затвердження статуту громадської організації;
6) рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об'єднання відповідно до затвердженого статуту;
7) .....
рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, - для громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.
4) засвідчений печаткою громадського об'єднання примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію протоколу засідання керівного органу громадського об'єднання, на якому відповідно до статуту було скликано засідання вищого органу управління;
5) два примірники статуту громадської організації з внесеними змінами;
6) примірник оригіналу (дублікат) статуту та свідоцтво (дублікат свідоцтва) про реєстрацію.
Документи, зазначені в пунктах 1 і 2 цієї частини, підписує керівник громадського об'єднання.
- для подачі до відділу державної реєстрації ВДРЮО розробити:
заяву довільної форми;
протокол Виконкому про скликання Конференції;
протокол Конференції;
реєстр осіб, які брали участь в Конференції;
довіреність на реєстрацію змін до статуту.
Юридичні послуги / Адвокат з корпоративних спорів / Статут громадської організації