Допоможіть захиститися в суді від недобросовісног оорендаря земельних паїв.
З 2001 по 2005 рік землею, що належала власникам замельних паїв , користувалось підприємство (сільськогосподарський кооператив). У 2005 р на посаду голови правління було призначено нову людину і зразу ж було прийнято рішення про призупинення виробничої діяльності кооперативу. Натомість цією виробничою діяльністю, а саме обробітком земельних паїв з метою отримання товарної продукції сільськогосподарського призначення розпочало займатись новостворене фермерське господарство (ФГ), власником якого став батько того самого голови правління кооперативу.
У 2005 р. з частиною власників земельних паїв ФГ укладає договори оренди землі, на титульній сторінці якого у верхній правій частині ставиться дата підписання договору-число, місяць і 2005 рік. Але дати реєстрації договорів в районному відділі Держкомзему зазначені 2008 роком, про що є відмітка як у договорі оренди, так і в поземельній книзі. Мабуть сама процедура укладання договорів з іншими власниками паїв була затягнута у часі, тому договори подавались на реєстрацію не після їх підписання двома сторонами, а коли було сформовано усі необхідні документи на якусь, а це більшу частину власників земельних паїв. Щоб не було проблем з неспівпадінням дат підписання і реєстрації у них просто дата підписання на час підписання не ставилась, а була поставлена 2008 роком , коли і відбувалась реєстрація всіх укладених за період 2005-2008 рр договорів.
При цьому дати підписання 2005 року безцеремонно було виправлено на 2008 рік.
При цьому слід відмітити таку особливість: ФГ з метою примусу укладання договорів поставило таку умову: укладеш договір- отримуєш орендну плату за поточний і навіть за попередні роки, коли твоя земельні паї оброблялись без усякого на то права у ФГ, не укладеш - не отримуєш нічого.
Притримуючись такої тактики за період з 2008 по 2011 рр, правдами і неправдами, а також з часом ,після призначення, використовуючи своє службове становище керівника районної адміністрації, бувший голова правління де-юре, а де-факте- власник ФГ домігся у більшої решти власників земельних паїв отримати копії необхідних документів для укладання з ними договорів оренди землі.
Не утруднюючи себе процедурою ознайомлення з умовами договору і його підписанням орендодавцем, орендар підробляє підписи орендодавця і в 2011 році реєструє ще цілу низку договорів уже з чіткою датою підписання на титульній сторінці 2011 роком.
Така творча діяльність була продовжена і після того, як ФГ очолив і сам бувший голова кооперативу, бувший керівник райдержадміністрації, зусиллями якого за період з 2011 по 2014 рр. шляхом підробки підписів вдалося укласти і зареєструвати ще якусь частину договорів оренди землі.
Такі «проділки» до пори до часу були відомі дуже вузькому кругу людей – ще б пак, орендодавці своїх екземплярів договорів не отримували .
Але через перебіг цілого ряду подій, наслідками яких ФГ де-юре було реформоване у ТОВ, яке у свою чергу увійшло до складу відомого земельног монополіста, а де-факте продало свої корпоративні права на використання земельних паїв цьому монополісту, знайшлися люди серед власників земельних паїв, які зрозуміли що їх тривалий час дурили і зараз хочуть ще більше надурити.
Були розпочаті дії , направлені на розірвання договорів оренди, які як виявилось з часом, було «укладено на 10 років» ( приведено дослівно, як у договорі) .
А коли діяльністю керівника ФГ зайнялись правоохоронні органи і в ході розслідування кримінальної справи у районному відділі Держземагенства вилучили договори оренди, то виявилось що частина документів, в тому числі і самих договорів ,на підставі яких вони були зареєстровані , безслідно зникли.
З приводу підробки підписів, визнання договорів не дійсними з відповідними висновками у районному суді уже розпочато декілька справ. Але, зважаючи на те , що сама процедура проведення почеркової експертизи, процедура розгляду справ у судді затягуються на тривалий час, крім того багато земельних паїв дісталися теперішнім їх власника по спадщині та цілий ряд інших факторів ставиться питання :
чи не можна використати той факт, що по всіх договорах і по тих що підроблені, і по тих, які безслідно зникли та і по інших не можна використати неоднозначне трактування строку дії договору, де написано «Договір укладено на 10 років», але не сказано з якої і по яку дати ?.
Якщо ФГ обробляє землю пайовиків з 2005 року (а це дійсно є незаперечний факт) то у 2014 році, було якраз тих 10 років, що зазначені у договорах, не зважаючи на дати їх підписання та державної реєстрації. А з цього слідує, що враховуючи те , що орендар не повідомив у встановлений термін орендодавця про своє бажання поновити договір на новий строк , орендодавець у 2015 році має право укласти договір оренди земельної ділянки на свій вибір будь з ким.
Якщо Ви вважаєте , що у такий спосіб можна позбавити недобросовісного орендаря прав на використання наших земельних паїв і у Вас є бажання захищати наші права у судових інстанціях, дайте свою згоду і ми укладемо з Вами відповідну угоду.
Чи є підстави вважати, що земельні ділянки, які перебували в оренді, не перебувають на даний час в оренді у попереднього орендаря, враховуючи такі обставини?:
1. Обробіток земельних паїв орендар розпочав у 2005 році ( виплачувалась орендна плата) і продовжує його на даний час;
2. Частина договорів оренди орендодавцями підписувальсь у 2005 році, але дату на титульній сторінці договору виправлено на 2008рік;
3. Реєстрація договорів відбувалась у декілька етапів: у 2008, 2011.2013,2014 рр.;
4. Істотна умова договору «Строк дії договору» прописана так: Договір укладено на 10 років ( разі укладання договору оренди землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва – з урахуванням ротації культур згідно з проектом землеустрою) Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію;
5. Ніякого повідомлення орендодавця про намір продовжити термін дії договору орендар не надсилав.
Якщо такі підстави є, то як потрібно діяти власника земельних ділянок , щоб укласти договір оренди землі з іншим орендарем ?.