Зразок позовної заяви про визначення додаткового строку для прийняття спадщини | Pysarenko Law Office
ЮРИДИЧНЕ БЮРО ПИСАРЕНКА НАДАЄ ПОСЛУГИ З ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ У ВИПАДКАХ, УСКЛАДНЕНИХ ЮРИДИЧНИМИ ЧИ ФАКТИЧНИМИ ПЕРЕШКОДАМИ.
ЗРАЗОК ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
(позов немайнового характеру)
За ч. 3 ст. 1272 ЦКУ за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити йому додатковий строк для подання заяви про її прийняття.
У квартирі №1 по вул. Феодосійській, 1 в м. Києві проживали моя рідна бабуся Б.В Д., яка до другого шлюбу мала прізвище Ч-В., а також мій нерідний дід Б.М. М., з яким бабуся уклала цей другий шлюб у 1975 році (копія свідоцтва про шлюб додається).
Квартира була приватизована бабою й дідом у 1994 році й належала їм спільно (копія свідоцтва про приватизацію додається).
В бабусі було дві доньки:
– Ан. Л. Іванівна (моя мати), яка до шлюбу мала прізвище Ч-В. (копії мого свідоцтва про народження, свідоцтва про народження та довідки про шлюб матері додаються) та
– Ч-В. О. Іванівна (моя тітка). Копія витяга з державного реєстру АЦС про народження додається.
У вказаній квартирі постійно проживали й були зареєстровані мої дід та бабуся, а також моя тітка, Ч-В. О. Іванівна, – з 04 липня 1997 р. (копії довідок ЖЕО про проживання додаються).
Дід і баба при житті казали, що після їх смерті половина квартири бабусі перейде в спадщину моїй матері – Ан. Л.І., а половина діда – моїй тітці Ч-В. О.І.
15 квітня 2002 р. померла моя бабуся Б. В.Д., а моя мати – 17 березня 2001 р. (копії свідоцтв про смерть баби й матері додаються).
Після смерті бабці в квартирі залишилися проживати дід Б. М.М. та тітка Ч-В. О.І. (довідки ЖЕО про проживання).
Я, позивач, постійно проживаю на Троєщині й зареєстрований за адресою, вказаною в реквізитах позовної заяви, з 29 березня 1994 р. (копія паспорта додається).
Моя мати постійно проживала зі мною з 04 квітня 1997 р. по день її смерті – 17 березня 2001 р., хоча була зареєстрована в іншій квартирі – №9 по вул. Васильківській, 9/2 в м. Києві.
Із тіткою Ч-В.О. я завжди був у неприязних відносинах через відмінність характерів, глибокі розбіжності в світогляді й переконаннях. Через це ми не спілкувалися і не підтримували зв»язку. Тітка просила мене не приходити до неї на Феодосійську, 1, щоб ми не сварилися й не ображали діда й бабу нашими конфліктами.
Тому я рідко бував у діда й баби, оскільки там постійно проживала й тітка. Дід та бабуся переважно приїздили до нас із матір»ю на квартиру по вул.Градинській, 10 в м. Києві на Троєщині.
30 березня 2005 р. помер мій дід Б.М. М. (копія свідоцтва про смерть додається).
Після цього я перестав бувати в квартирі по вул.Феодосійській, 10, де залишилася проживати тітка, і будь-яких відносин з нею не підтримував.
Вважаю, що тітка Ч-В. О.І. оформила спадщину після смерті діда, як про це йшла мова при житті діда й баби.
Щоб з`ясувати чи оформлена власність і спадщина на квартиру я кілька разів останнім часом приїздив туди, але нікого не заставав.
31 жовтня 2014 року я звернувся до адвоката з спадкових справ, щоб вияснити юридичну сторону оформлення спадщини на частину квартири діда (довіреність додається).
Як з`ясував адвокат з спадкових справ, моя тітка Ч-В. О.І. померла 24 травня 2012 року; спадкова справа після її смерті нотаріусом не заводилася, свідоцтво про право на спадщину не видавалося, посвідченого заповіту і спадкового договору не має.
Будь-яких більш близьких спадкоємців, крім мене, у тітки не має, оскільки дітей в неї не було, а приблизно з 1995 року, коли помер її чоловік, вона в шлюбі не перебувала. З 1997 року проживала однією сім»єю з дідом та бабою в квартирі №15 по вул. Феодосійській, 10 в м. Києві.
За ст. 1262 ЦКУ в другу чергу право на спадкування мають рідні брати та сестри спадкодавця, а за ч. 3 ст. 1266 ЦКУ племінники спадкодавця спадкують за правом представлення ту частку спадщини, яка належала б їх матері (сестрі спадкодавця), якби вона була жива на час відкриття спадщини.
Таким чином, я як племінник померлої Ч-В.О. Іванівни, спадкую за правом представлення її спадщину, оскільки її сестра, а моя мати – Ан. Л. Іванівна, померла 17.03.2001 р. Я є єдиним спадкоємцем.
Але я не подав заяву про прийняття спадщини тітки у встановлені 6 місяців, бо не знав про її смерть, так як ми з нею не підтримували ніяких відносин і проживали за різними адресами в різних частинах Києва.
Дізнавшись про смерть тітки від адвоката з спадкових справ в середині листопада 2014 року, я звернувся до приватного нотаріуса Т.О.С. з заявою про прийняття спадщини тітки (копія додається).
Запит нотаріуса було направлено Відділом реєстрації смерті в м. Києві до виконання за належністю до Відділу ДРАЦС Голосіївського РУЮ в м. Києві, який підтвердив, що моя тітка Ч-В. О.І. померла 24 травня 2012 року (копії листа ВРС в м. Києві, супровідного листа Голосіївського ДРАЦС, актового запису про смерть та повного витягу з реєстру АЦСГ про смерть додаються).
Нотаріусом було видано мені витяг зі Спадкового реєстру, із якого вбачається, що інформація про спадкову справу після смерті тітки та видачу свідоцтва про право на спадщину відсутні (копія витяга додається).
Але нотаріус відмовила мені у заведенні спадкової справи після смерті тітки, обгрунтувавши простроченням мною 6-місячного строку на прийняття спадщини, встановленого ст. 1270 ЦКУ (копія постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії додається).
Хоч я і є єдиним спадкоємцем тітки, але прийняти її спадщину й отримати свідоцтво не можу, так як пропустив строк з поважної причини – ми не спілкувалися, жили окремо й ніяк не пересікалися, щоб не ранити один одного конфліктами.
За ч. 2 ст. 1272 ЦКУ за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем її відкриття.
Але у тітки не має ніяких спадкоємців, які прийняли спадщину.
За ч. 3 ст. 1272 ЦКУ за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи викладене, на підставі ч. 3 ст. 1272 ЦКУ прошу суд:
– визначити додатковий строк у 2 місяці для подання мною заяви про прийняття спадщини після смерті тітки Ч-В. Ольги Іванівни, яка померла 24.05.2012 р.
ДОДАТОК (докази):
1. Копія свідоцтва про шлюб Б. В.Д.;
2. Копія свідоцтва про приватизацію квартири;
3. Копія свідоцтва про народження позивача;
4. Копії свідоцтва про народження та довідки про шлюб матері позивача – Ан. Л.І.;
5. Копія витяга з державного реєстру АЦС про народження Ч-В. О.І.;
6. Копія довідки ЖЕО про проживання Б. В.Д.;
7. Копія довідки ЖЕО про проживання Б. М.Д.;
8. Копія довідки ЖЕО про проживання тітки – Ч-В. О.І.
9. Копія свідоцтва про смерть баби – Б. В.Д.;
10. Копія свідоцтва про смерть матері – Ан. Л.І.;
11. Копія свідоцтва про смерть діда – Б. М.М.;
12. Копія заяви про прийняття спадщини тітки;
13. Копія листа ВРС в м. Києві;
14. Копія супровідного листа Голосіївського ДРАЦС;
15. Копія актового запису про смерть Ч-В. О.І.;
16. Копія повного витягу з реєстру АЦСГ про смерть Ч-В. О.І.;
17. Копія витягу зі спадкового реєстру;
18. Копія постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії;
ДОДАТОК:
19. Довіреність адвоката з спадкових справ;
20. Квитанція про сплату судового збору;
21. Копія позову та доданих документів для відповідача.
Відповіді на запити: Заява про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Адвокат з спадкових справ. Поважність причин пропуску строку на прийняття спадщини.
ЮРИДИЧНЕ БЮРО ПИСАРЕНКА
Тел: + 38 (044) 270 6046
Тел: + 38 (050) 719 1016
E-mail: info@fides.com.ua
Новини бюро
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ
Слідкуйте за новинами Юридичного бюро Писаренка, змінами в законодавстві і останніми тенденціями у вашій сфері. Ми надсилаємо тільки корисні листи.