ПОДАТКОВІ НАСЛІДКИ ВІДСУТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ.

ПОДАТКОВІ НАСЛІДКИ ВІДСУТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ.

Статтею 295.4 ПКУ встановлено, що сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

За ст. 45.2 ПКУ податковою адресою юридичної особи є її місцезнаходження, зазначене у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців.

Податковим законодавством не встановлено негативних наслідків при невідповідності фактичного місцезнаходження юридичної особи податковій адресі для неплатників ПДВ.

Такі наслідки є для платників ПДВ - за п. 6 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 р. №1165 встановлено, що коли за результатами автоматизованого моніторингу платник ПДВ відповідає хоча б одному критерію ризиковості, реєстрація його податкової накладної підлягає зупиненню. За восьмим критерієм ризиковості (додаток до Порядку №1165) платник ПДВ є ризиковим, якщо у контролюючих органах наявна податкова інформація, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій для реєстрації податковій накладній. Під поняття "податкова інформація" підпадати широкий спектр відомостей, в т.ч. відсутність платника податків за місцезнаходженням.

Невідповідність фактичного місцезнаходження податковій адресі може потягти негативні організаційні наслідки для юрособи через неотримання поштової кореспонденції. Державні органи, зокрема, податкові, та інші особи надсилають офіційну кореспонденцію на адресу підприємства за даними ЄДРПОУ.

Якщо пропущено важливе повідомлення, це може призвести до небажаних наслідків (ненадання відповіді чи документів на запит, пропуск строку оскарження, і т.п.).

Для уникнення пропуску кореспонденції рекомендую укласти з поштовим відділенням договір про її переадресацію. Це коштує близько 50 грн./міс. Будь-який лист пересилатиметься з юрадреси на вказану вами іншу адресу.

Травень 2021.

Коментувати