ПОВЕРНЕННЯ ЧЕРЕЗ СУД КВАРТИРИ ВІД РЕЙДЕРА ВЛАСНИКУ.

ПОВЕРНЕННЯ ЧЕРЕЗ СУД КВАРТИРИ ВІД РЕЙДЕРА ВЛАСНИКУ.

Вітаю клієнта і респект судді за оперативність!

Писав весною про справу з захисту від рейдерського заволодіння 3-К квартирою на Оболонських Липках та епопею з зупиненням продажу на торгах "СЕТАМ".

Сьогодні судом задоволено позов. Припинено права рейдера і визнано власність клієнта на квартиру.

Судом витребувано докази відсутності нотаріального посвідчення договору купівлі квартири рейдером, а відтак скасовано реєстрацію його власності в Держреєстрі прав на нерухомість.

Рейдерами розіграно було виставу - немов один позичив 5000000 грн., а інший не повернув, а тому позикодавець стягує борг через приватного виконавця за виконавчим написом нотаріуса. А оскільки в "боржника" не має нічого, крім рейдерської квартири, то виконавець виставив її через ДП "СЕТАМ" на аукціон.

За отриманою напередодні торгів ухвалою торги зупинено, хоча аукціон на той момент уже відбувся і визначено було переможця.

Далі - набрання судовим рішенням чинності і реєстрація права власності клієнта на квартиру за ним.

Детально щодо заходів адвокатського захисту при рейдерстві нерухомості -​ за цим посиланням.

Коментарі

Добрий день! Я був власником квартири, надав її в іпотеку в забезпечення кредиту на свою фірму, а інша фірма була іще майновим поручителем. Кредит сплатив на більше 50%. Потім банк збанкрутував і передав права на фінансову компанію, з якою я домовився про зміну умов сплати боргу, бо почалася війна. Але там щось у них сталося і я тільки з’ясував, що квартира вже не моя, коли до мене прийшли з болгаркою нові власники, яким квартиру продано було без моєї участі. Як ви вважаєте, чи доцільно вчиняти такі дії: 1. Створення ситуації з дружиною ( необхідно зробити запити на нотаріуса) 1.2.Дружина подає позов про встановлення факту сумісного проживання 1.3.Дружина подає позов про визнання права сумісного володіння на нерухомість ( клопотання про арешт нерухомості) 2. запит до фонду гарантування вкладів з питанням що до статусу договору поруки 3. запит до банку який перетворився в іншу форму існування, що до статусу договору поруки та кредитного договору по Юридичним особам позичальникам 4. встановлення по 1с обліку яку сума буда сплачена по кредитному договору 5. Запит в мінюст щодо регістрації правочинів пов’язаних з порукою та продажу зобов’язань третім особам Після отримання вище перелічених документів, відповідей та результатів - 6.Подання позову про незаконне переоформлення об’єкта нерухомості та повернення його мені як власнику.

1) Чим більше відомостей, пов’язаних зі справою, буде зібрано, тим краще. Після їх ґрунтовного аналізу їх усі чи деякі окремо може бути покладено в основу ваших вимог в суді чи пропозицій при позасудовому врегулюванні спору. Тому не заперечую щодо запитів згідно п.п. 1-5 у вашому плані. 2) Заходи за п.п. 1.2, 1.3 не вважаю швидкою панацеєю, але згоден, що їх треба пробувати. Успішність залежатиме від переконливості доводів і доведеності фактів спільного проживання та придбання квартири у спільну власність фактичної сім’ї. Це буде «довга пісня» за участі в судовій справі теперішнього власника квартири, який активно заперечуватиме в суді купівлю нерухомості за спільні кошти фактичним подружжям, відсутність в дружини джерела доходів, її обізнаність і мовчазну згоду з наданням квартири в іпотеку, вашу недобросовісність, при якій ви зазначили в договорі іпотеки, що нерухомість є вашою особистою, а не спільною і т.д. Також опонент доводитиме в суді версію, що дружина через 10 років «згадала», що в неї з вами є квартира лише після того, як її забрав кредитор після несплати вами боргу; тобто, що позов штучно заявлений для забезпечення ухилення вами від сплати боргу. Цей позов гарний для оперативного отримання арешту на квартиру на його забезпечення. Проте я сумніваюся, що суддя отак візьме та й зразу накладе арешт. 3) Ключовим для вирішення спору є позов по п. 6. Для правової позиції в ньому необхідно спочатку зібрати дані й документи, бо наразі рано стверджувати про його перспективність. 4) Вважаю за доцільне отримати через нотаріуса деталізовану інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо історії реєстрації права власності та обтяжень на квартиру за всіма співвласниками, починаючи від вас і закінчуючи власником на сьогодні. Це дасть вам повну офіційну хронологію, тезовий зміст угод і фігурантів операцій щодо зміни власника квартири. 5) Є сенс скласти акт огляду майна, наявного в квартирі, в якому детально описати його склад, якість та вартість, винести з квартири цінне майно і документи в безпечне місце. Адвокат Писаренко О.О.

Коментувати