Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
УКР.: Юридична практика: Умови договору, розрахунки за договором, відповідальність за договором, недійсність договору, договір купівлі-продажу, договір поставки, договір оренди, оренда землі, оренда нерухомості і ін.

РУС.: Юридическая практика: Условия договора, расчеты по договору, ответственность по договору в Украине, недействительность договора, договор купли-продажи, договор поставки, договор аренды, аренда земли, аренда недвижимости и др.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Зміна процентної ставки плати за оренду землі

Зміна процентної ставки плати за оренду землі 7 года назад #4

  • Бухгалтер
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 19
  • Репутация: 3
Проконсультуйте, будь-ласка, чи є обов”язковим для орендаря земельної ділянки комунальної власності рішення орендодавця (сільської чи міської ради) про збільшення % ставки орендної плати з 3% до 7% і чи є воно підставою для обов”язкового внесення змін до договору оренди землі в судовому порядку?

Чи може цим рішенням сільрада встановити додаткові умови в договорі (наприклад пеня за прострочку платежу 120% річних, автоматична зміна договору при зміні нормативної грошової оцінки земельної ділянки)?
Изменено: 4 года, 9 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Зміна процентної ставки плати за оренду землі 7 года назад #5

Дякую за звернення на Форум Юридичного бюро Писаренка!

Ні, рішення сільради про односторонню зміну плати за орендовану землю чи інших умов договору не є обов"язковим, якщо інше не встановлено умовами договору оренди.

Як Цивільним кодексом України, так і спеціальним Законом «Про оренду землі» не встановлено можливості внесення змін до договору оренди землі на одностороннє рішення орендодавця, навпаки вказано, що такі зміни вносяться за взаємною згодою сторін. Те ж саме, по ст. 288 Податкового кодексу, до речі.

За ст. 26 Закону „Про місцеве самоврядування в Україні” питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях місцевої ради.

В той же час, договір оренди є цивільно-правовим, укладається та змінюється на засадах юридичної рівності сторін, а не адміністративного підпорядкування орендаря орендодавцю.

За ст. 19 Конституції ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством; органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За ст. 1 ЦК України цивільні відносини грунтуються на юридичній рівності і вільному волевиявленні їх учасників.

Закон „Про місцеве самоврядування в Україні” не встановлює права органу місцевого самоврядування вносити зміни до договору в односторонньому порядку в т.ч. на рішення пленарного засідання місцевої ради.

Отже, орендодавець, як орган місцевого самоврядування, має право на пленарних засіданнях приймати рішення про регулювання земельних відносин. Але вони є виключно його внутрішніми актами; в них виражається виключно його внутрішній намір змінити договори оренди і бажані для нього умови; на орендаря вони не поширюються і не можуть диктувати, яку ставку плати за оренду землі погоджувати. Такі рішення не є обов”язковими ні для орендаря, як договірного контрагента, ні для суду, оскільки зміни до договору вносяться за згодою сторін.

Додаткові умови в договорі (наприклад пеня за просрочку платежу 120% річних, автоматична зміна договору при зміні нормативної грошової оцінки земельної ділянки) сільрада не може встановлювати своїм одностороннім рішенням, оскільки зміни в договір вносяться тільки за згодою сторін. Якщо сторони не згодні, то зміни не вносяться. Суд не може судовим рішенням змінити договір по цим умовам, в т.ч. плату за оренду землі, бо не має повноважень сторони договору, який укладається на засадах свободи договору.

Крім цього, за ст. 34 ГПК України кожна із сторін зобов”язана обгрунтувати та довести свої вимоги належними доказами. У зв”язку з відсутністю обгрунтування позовні вимоги про включення додаткових умов в договір не можуть бути задоволені, окрім, звичайно випадку, коли закон прямо це передбачає. Але з поставлених вами питань такого закону не має.

Звертайтеся до Юридичного бюро Писаренка за консультаціями чи допомогою, якщо є істотний юридичний інтерес.

Додатково з питання орендної плати за землю читайте за посиланням.
Юридическое бюро Писаренко.
Ведение сложных судебных дел. Налоги. Бизнес-споры.
www.fides.com.ua
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
+380 (44) 270 6046
Изменено: 3 года, 2 мес. назад от Юридическое бюро Писаренко.

Re: Зміна процентної ставки плати за орендовану землю 7 года назад #6

  • Бухгалтер
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 19
  • Репутация: 3
Дякую за відповідь.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.18 секунд